מרכזי עדי נותנים את המענה המקיף ביותר בישראל של מגורים לאנשים עם מוגבלות קשה ומובילה של תנועת השיקום.

בעוד שהיא מעצימה את מאות האזרחים החלשים ביותר בישראל להתקדם הרבה מעבר לתחזיותיהם הראשוניות ולחיות חיים מאושרים, מכובדים ומשמעותיים, מקימה גם קהילות כוללניות ומניחה את התשתית למתן הטיפול השיקומי ברמה הגבוהה ביותר לכל.

הכפר השיקומי עדי נגב-נחלת ערן (לשעבר עלה נגב נחלת-ערן) בדרום ישראל ומרכז המגורים עדי ירושלים (לשעבר עלה ירושלים) מהווים רצף של טיפול אוהב מגיל ינקות, ילדות עד לבגרות, ומבטיח לדיירים עם מוגבלות רפואית מורכבת את הטיפול הרפואי והשיקומי ואת האפשרויות החינוכיות, המקצועיות והחברתיות הדרושות להם כדי למצות את מלוא הפוטנציאל שבהם.

במקביל, עדי נגב-נחלת ערן, המציעה מגוון פתרונות שיקומיים לאנשים מכל הרקעים ורמות הצורך, עוברת צמיחה קיצונית בכדי לענות על צרכיה השיקומיים של המדינה.

החזון שלנו

בעדי סבורים כי לכל אדם, ללא קשר לחומרת המוגבלות הפיזית או הקוגניטיבית, יש את הזכות ליהנות מהטיפול הטוב ביותר על מנת להגיע לפוטנציאל המלא שבו.

ולכן נעניק לדיירינו פתרון מקיף – כולל שירותי מגורים, רפואה, שיקום, חינוך וחברה – באווירה מכובדת, חמה ואוהבת, המזהה אותם כפרטים בעלי יכולות, תחושות וצרכים משותפים לכל בני האדם.

יום בעדי

התעוררות

דיירי עדי מתעוררים לפניהם המחייכות של המטפלים שלהם, שמקלחים ומלבישים אותם ועוזרים להם להרכיב לגופם, מכשירי עזר להם הם זקוקיים.

ארוחת בוקר

דיירי עדי יושבים בכיסאות ייעודיים ונהנים מארוחת הבוקר שלהם. בעודם אוכלים ביצים מקושקשות ודגני בוקר, חלק מהדיירים מבצעים קפיצות התפתחותיות כמו לתפוס את הכפיות שלהם.

בית ספר

הצוות והמתנדבים המסורים של עדי מכניסים את הדיירים לכיתות החינוך המיוחד לפגישות שיקום מהנות וחינוכיות הכוללות מגוון משחקים וטכניקות התפתחותיות.

הפסקת עשר

שרי משתתפת בתכנית המשלבת פעילות קבוצתית עם ארוחת עשר, אותה מפעילה מרפאה בתקשורת, המדריכה את הילדים כיצד להפעיל אביזרי תקשורת כדי להצביע במה הם בוחרים. היום, שרי בחרה לאכול רסק תפוחי עץ ולשתות שוקו.

טיפול פרטני

מדי יום עובדים פיזיותרפיסטים עם כל ילד בעדי כדי לעזור להם לפתח שליטה טובה יותר על השרירים וסיבולת לב ריאה.

זמן ארוחת צהרים

בארוחת הצהריים צופים מטפלי הדיבור והתזונאים בילדים אחר סימני התקדמות. כאשר הילדים מתחילים להאכיל את עצמם, מתפתחת תוכנית לעידוד רמת עצמאות גבוהה עוד יותר.

שעת מנוחה

באמצע היום העמוס שלהם, ילדי עדי עוצמים את עיניהם למנוחה.

פעילות חברתית

דיירי עדי נהנים מטיול לפארק סמוך עם קבוצת מתנדבים.

פעילות אחר הצהריים

מדי יום עובדים פיזיותרפיסטים עם כל דייר בעדי בכדי לעזור להם לפתח שליטה טובה יותר בשרירים ובסיבולת.

ארוחת ערב

מתנדבי עדי עוקבים אחר קבוצות ההודעות החדשות שהשאירו המטפלים בדיבור כדי לעזור לילדים לבצע את קפיצות ההתפתחות הבאות שלהם. כשזמן הארוחה מסתיים, הם כותבים דוח על הישגיו של כל ילד.

בדיקה רפואית

במרפאה, הצוות הרפואי בודק את לחץ הדם והנשימה של כל ילד. עזרים שיקומיים מסייעים לנקות את הריאות ואת דרכי הנשימה העליונות מעודף הפרשות.

לילה טוב

היום מסתיים כפי שהתחיל - בחיוכים גדולים. מתנדבי עדי מכניסים את הילדים למיטה, שרים להם שירי ערש ושולחים אותם לישון בחיבוקים ונשיקות של לילה טוב.

Search

חפש

עדי בוטיק

מוצרים בעדי בוטיק הם מעשי ידי הילדים והמבוגרים שנמצאים בעדי

עדי מצווה

קחו את בר/בת המצווה רמה אחת למעלה והפכו את האירוע לבלתי נשכח ובעל השפעה רבה!

קמפיינים

גלו דרכים שונות לתרום! הקמפיינים שלנו הם הדרך לגייס כסף לצרכים הדחופים ביותר.

אנחנו צריכים את העזרה שלכם!

עדי גדלה לקהילה בינלאומית אשר יוסדה על עקרונות הרגישות, הכלה, מחויבות ואדיבות. בנייה של עולם טוב ואכפתי יותר, עדי עושה הבדל משמעותי בחייהם של צעירים וילדים ישראלים  עם מוגבלויות התפתחותיות שכליות מורכבות ומצבים רפואיים נילווים.