בית היוצר- עדי אופקים

בית היוצר- עדי אופקים

Packaging etrogim at ADI Ofakim אורזים אתרוגים בעדי אופקים

“בית היוצר – עדי אופקים” הינו מרכז תעסוקתי- שיקומי לאנשים עם קשת רחבה של מוגבלויות ומטרתו להקנות למשתקמים המועסקים בו אורך חיים יצרני והשתלבות בתהליך נורמליזציה חברתית ועצמאות כלכלית.

במרכז מועסקים כ-80 משתקמים מאזור הדרום ומופנים ע”י הרשויות המקומיות ,משרד הבריאות והרווחה. המרכז הוקם ע”י עיריית אופקים ובמכרז שנערך,”עדי נגב – נחלת ערן” זכה במכרז להפעיל את המקום. זהו כבוד גדול שנבחרנו מתוך עשרות מפעילים ועמותות להוביל את המפעל המדהים הזה אשר עתיד לשנות את מערך התעסוקה לאנשים עם מוגבלויות בדרום.

חזון בית היוצר הוא לשים את האדם במרכז ולתת דגש לשלושה מרכיבים מובילים:

  1. תעסוקה מגוונת ומותאמת: התאמת המסגרת והסביבה שמאפשרת לכל אדם תעסוקה בתחום המתאים לניצול יכולותיו.
  2. עצמאות: עידוד המשתתפים להגעה עצמית מהמרכז לקהילה ולמסגרות המגורים.
  3. שכר מכבד: עידוד המשתקמים לצאת לשוק החופשי ולהשתכר בכבוד ביצירת מקומות עבודה ראויים לאנשים עם מוגבלויות היוצאים מהמפעלים המוגנים לשוק החופשי.

המרכז כולל 4 מתחמים עיקריים:

  1. מתחם אומנויות: סדנא לאומנות רב תכליתית (קרמיקה, פימו, זכוכית, עיסת נייר, משי וכו’) בשלבים הבאים יתווספו סדנאות נוספות וחוגים בשיתוף המתנ”ס המקומי.
  2. מתחם תעשייה חרושתית: סדנא מרכזית של חברות FLEX וקלין. בשלב הבא פיתוח קווי יצור שיתנו מענה רחב יותר לתעסוקה בתחום החרושתי.
  3. מתחם הקהילה-קפה עדי: בשלב הראשון בית קפה חלבי לקבוצות , חנות לממכר מוצרי המפעל והחממה בשיתוף פעולה עם מותג מוביל. בשלב הבא בית קפה לקהל וקייטרינג חלבי.
  4. מתחם חקלאות: בשלב הראשון חממה לעציצים אשר ימכרו בחנות בית היוצר. בשלבים הבאים עבודות גינון ואחזקה למתחמים בעיר ועבודות גינון פרטיות.

בנוסף למרכזי הפעילות העיקריים, אנו מקימים את היחידה לתעסוקה נתמכת אשר תעסוק בהתאמות וחיבורים בין מעסיקים לבין משתקמים ותשאף להעסקה ישירה ובלתי תלויה וליצירת מקומות עבודה ראויים לאנשים עם מןגבלויות היוצאים מהמפעלים המוגנים לשוק החופשי. כמו כן,אחד המאפיינים עליהם אני שמים דגש הוא מוביליות בתעסוקה. אנו רואים בפלטפורמה של בכפר השיקומי “עדי נגב- נחלת ערן” ו”בית היוצר- עדי אופקים”, הזדמנות נהדרת למעבר וגילוי עצמי של משתקמים אשר יוכלו להתנסות במגוון של עבודות , לצמוח ולהתפתח.

אחד המתחמים החשובים והייחודיים במרכז הוא מתחם החקלאות. בכפר השיקומי “עדי נגב- נחלת ערן” מועסקים כיום 25 גננים עם מוגבלות קלה, אשר מתחזקים את כל עבודות הגינון בכפר ברמה גבוהה מאוד, תוך ליווי צמוד, תמיכה ולימוד כל רזי המקצוע. הגננים מוערכים על עבודתם ומועסקים בתנאי עבודה מכבדים ובכך הביטחון העצמי שלהם עולה, הם יוצרים קשרים חדשים עם החברים לצוות ועובדי הכפר והם מרגישים משמעותיים  בתרומתם לטובת הכלל. לאור הניסיון שלנו בהעסקת עובדים עם מוגבלות בתחום זה, אנו רואים פוטנציאל אדיר בהכשרת צוותים עצמאיים לעבודה מחוץ לגבולות המתחם. בשלב הראשון תתבצע שתילה, גידול ומכירה של צמחי נוי ועציצי תבלין בחממת המתחם, כאשר מטרת העל של הפרויקט היא הכשרת צוותים מקצועיים לעבודה בקהילה. הצוותים יוכשרו בתחזוקה והקמת גינות ויתנו שירותים לקהילה בתחילה לפרויקטים שיוקצו על ידי העירייה ומאוחר יותר גם לאנשים פרטיים. העבודה בצוותי הגינון תעניק למשתתפים בפרויקט תעסוקה משמעותית ומגוונת, שהערך החברתי של הפרויקט ומה שעומד מאחוריו יהווה דוגמא ומופת לשילוב אנשים עם מוגבלות. אנחנו זוכים להתעניינות רבה בפרויקט הייחודי ומאמינים כי כאשר נתחיל לעבוד נקבל פניות מרובות.

Search

קמפיינים

עדי בוטיק

תיקון עולם

עדי בשבילכם

חפש