דורון אלמוג

המשימה והחלום

דורון אלמוג ביצע את מרבית שירותו הצבאי כלוחם ומפקד ביחידות העילית של צה"ל, למרות היותו בן למשפחה שכולה. אחיו ערן נפל במלחמת יום הכיפורים במערכה על הגנת רמת הגולן כמפקד מחלקת טנקים. הכפר שהקים דורון אלמוג בנגב, יחד עם חבריו מעמותת עדי, קרוי על שם בנו ערן, שהיה מדייריו הראשונים.

למרות השכול והאובדן במשפחתו, דורון אלמוג התבלט בדרכו הצבאית והאזרחית בכושר מנהיגות ודוגמא אישית יוצאי דופן, ויצירת עתיד של תקווה לרבבות אנשים בישראל ובכללם אוכלוסיית אנשים עם צרכים מיוחדים. במסגרת תפקידו, פועל דורון אלמוג בכפר ומחוצה לו למען אנשים עם צרכים מיוחדים ולמען העצמת החברה כולה בפעילות למען שילובו של החלש והשונה. עוצמתה של החברה על פי דורון אלמוג, לעולם תמדד בעוצמתן של החוליות החלשות.

ככל שניטיב לעשות לחיזוקן, כך נהיה חברה טובה יותר וחזקה יותר. הרצאותיו של דורון אלמוג בכל רחבי תבל הן חלק ממסעו לתיקון עולם חברתי. ההרצאות קודש למען ילדי הכפר השיקומי עדי נגב-נחלת ערן.

המורה הגדול של חיי!

בהרצאה מרגשת שלא משאירה עין יבשה מתאר אלוף דורון אלמוג כיצד בנו ערן, הילד שמעולם לא דיבר, שלא קרא לו אבא, שלא יצר קשר עין, הפך להיות המורה הגדול של חייו, הילד שעבורו סיים האלוף אלמוג את שירותו הצבאי כדי להוביל את קרב חייו, לתיקון עולם, לבנות חברה אוטופית.

אלוף אלמוג הוא חתן פרס ישראל 2016 , העיטור הגבוה ביותר בישראל שהוענק לו על מנהיגותו בהובלת מיזם חברתי חדשני, פורץ דרך, המעניק אהבה ואיכות חיים גבוהה לחלשים ביותר בחברה, תוך שבירת חומות של סטראוטיפים ודעות קדומות ושילובם המיטבי בחברה. מבצע אנטבה חברתי, להצלת בני הערובה של החברה, אלו המצויים בתלות מוחלטת בחסדינו.

בשירותו הצבאי הצטיין אלוף אלמוג כלוחם עז נפש שהוביל קרבות רבים להגנת מדינת ישראל, בכללם חלקו במבצע החילוץ הנועז באנטבה להצלת 105 בני ערובה ב-1976 .

על פי אלמוג, עוצמתה של השרשרת החברתית לעולם נמדדת בעוצמתן של החוליות החלשות וככל שנפעל לחיזוקן, כך נהיה חברה טובה יותר וחזקה יותר. כשם שבנו ערן הפך אותו לאיש טוב יותר – יותר צנוע, פחות אנוכי, פחות מתנשא, כך גם, ה-1% של ילדים כמוהו בעולם עשויים להיות המחנכים הגדולים של ה-99% ולעשות את כולנו לאנשים יותר צנועים, פחות אנוכיים ופחות מתנשאים, אם רק נדע להעניק להם אהבה, ובכך להעניק לנו את התואר הנשגב ביותר שאדם יכול לקבל – בן אנוש.

תנו לילדי עדי סיבות נוספות לחייך

אנחנו עושים הבדל אמיתי בחייהם של ילדים ישראלים עם מוגבלות מורכבת, וגם אתם יכולים! על ידי מתן חסות לאחד הפרויקטים המיוחדים שלנו, נוכל לאפשר לילדינו, ללא קשר למוגבלותם, לחיות חיים איכותיים ומשמעותיים.