חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גננים ללא גבולות: פרויקט ייחודי מסוגו במרכז ‘עדי נגב- נחלת ערן’ להעסקת אנשים עם מוגבלות בתחום הגינון בכפר

פרויקט “גננים ללא גבולות” הושק בחודשים האחרונים בהשתתפות ההנהלה ועובדים הוא נחשב לפורץ דרך- כחלק מתפיסת עולם לפיה ‘מרכז עדי נגב- נחלת ערן’ הינו ‘מרכז קהילתי משלב’, לטובת שבירת חומות בושה וחיבור יומיומי של אנשים עם צרכים מיוחדים עם הקהילה. באמצעות הפרויקט מוענקת הזדמנות שווה לתעסוקת אנשים עם מוגבלות, בשכר הוגן, עם מסגרת חברתית תומכת ונורמטיבית.

במסגרת ‘גננים ללא גבולות’ עובדים מכל חתכי האוכלוסייה החיים עם מוגבלות- משולבים במגוון עבודות הנדרשים לתפעול ואחזקת הכפר השיקומי, כאשר המיוחדת והיפה מכולן היא פעילות גינון וטיפוח אדמה- יחד עם תלמידי ‘ביה”ס לחינוך מיוחד’, כאשר מדי שבוע עובדי הגינון נפגשים בחלקת גינה שהוקצתה לפרויקט ויחד מדריכים את התלמידים ומסייעים להם בהשקיה, גינון, גזימת ענפים, זיבול וניקוי האדמה.
העובדה שמשתתפי ‘גננים ללא גבולות’ הינם חלק בלתי נפרד מעובדי הכפר, הצטרפו בחודש שעבר? יחד עם עובדים נוספים לנופש משותף בעיר אילת, חלקם ביקרו בעיר התיירותית בפעם הראשונה בחייהם.
‘גננים לא גבולות’ מנוהל על ידי חמי ליפשיץ. במקצועיות רבה ועם לב ענק חמי משמש דוגמה למעורבות, לשילוב נכון ולקידום איכות וחוויית העבודה, רבים מהם רואים בחמי לא רק מנהל עבודה, אלא גם מי שמשמש עבורם דמות אב וכתף תומכת.

כך למשל בקבוצת הוואטסאפ של הצוות נערכות תחרויות יומיות עם שאלות מקצועיות, בכך מעדי את רמת הידע, העניין וההנאה, במקביל לעבודה פיזית ותובענית. בזכות הליווי של חמי צוות העובדים שהצטרף לפרויקט נותר איכותי וחזק לאורך זמן.

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו