חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פיזיותרפיה

ראיון עם הינדי וינגר, MSPT

הינדי וינגר היא פיזיותרפיסטית במרכז השיקומי והמגורים של עדי ירושלים. בראיון מרתק, הינדי תיארה את יומה, והעניקה לנו הצצה לאיך להיות חלק ממשפחת עדי.

המטרה העיקרית של הפיזיותרפיה היא שיפור איכות החיים עבור כל דייר עדי, פיזיותרפיה חיונית לחלוטין לילדים עם מוגבלות. המטרה הסופית של טיפול מסוג זה היא לשפר את הניידות והתפקוד, כך שהאדם יכול להיות עצמאי יותר ולהשתתף יותר בחברת חבריו. בדרך כלל, המפגשים מותאמים באופן אישי לצרכיו של האדם ומשלבים פעילויות פעילות גופנית, איזון וקואורדינציה כדי לאפשר חיים מועשרים ומספקים יותר עבור הדייר.

פעילות גופנית וטיפול מסייעים להפחתת הכאב, לקידום גמישות השרירים, להפחתת נפיחות במפרקים ולהגברת הניידות. לאנשים עם מוגבלות התפתחותית, אתגרי שיווי המשקל ומשחקי התגובה והתיאום יכולים לסייע בשיפור התפקוד המוטורי הגולמי, העדפות וכישורים חזותיים. מלבד היתרונות הגופניים של טיפול מסוג זה, מיומנויות מחודדות אלו עוזרות להגביר את הביטחון העצמי ורגשות הערך העצמי.

“אני עובדת עם אוכלוסיות רבות ומגוונות בעדי. אני חלק מצוות של שישה פיזיותרפיסטים ואנחנו עובדים עם מכלול הילדים המלא” אומרת הינדי. “יש ילדים שאני עובדת איתם שהם בעלי תפקוד נמוך יותר, והם זקוקים לטיפול שבועי אינטנסיבי כדי לעזור להם להתקדם. יש את הילדים שנמצאים ברמה גבוהה יותר של תפקוד, ופשוט זקוקים למפגשי מעקב פעם בשבועיים כדי לעקוב אחר ההתקדמות שלהם”

הינדי מסבירה כי כל אנשי הצוות בעדי עובדים יחד כצוות לשיפור איכות החיים של הילדים. “צוות עדי הוא בינתחומי. אנו מתכננים תכניות יחד עם הרופאים, האחיות, המטפלות. אנו מסונכרנים עם כל תחומי הטיפול בילדים”

“אנו עובדים עם הילדים על פי הרמה האישית שלהם. חלק מהתרגילים מיועדים לעזור לילד ללמוד ללכת. יש תרגילים המסייעים ביישום מכשירי מערכת טובים יותר, כך שהילדים יכולים ללמוד להיות עצמאיים יותר. עבור חלק מהילדים המטרה שלנו היא לשפר את שליטת הראש שלהם, כך שיוכלו להשתתף בפעילויות. כל ילד הוא שונה. כל ילד הוא עולם משלו”

מרכזי עדי הם חדישים, עם שלל ציוד ועזרים טיפוליים. עדי מציעה מגוון רחב של טיפולים כדי להבטיח שכל ילד יקבל את הטיפול הדרוש לו. מלבד הטיפול הגופני, העיסוק והדיבור, עדי מספקת גם טיפול נשימתי, הידרותרפיה ואפילו טיפול בבעלי חיים, אם הצוות מאמין שזה יועיל לילד.

“אנחנו עושים יוגה עם הילדים ויש לנו פעילויות קבוצתיות אינטראקטיביות ומרתקות. לעדי יש חדר אימונים מדהים ומלא בציוד כושר פסיבי, המותאם כך שילדיו של עדי יוכלו להשתמש בו. אני עובדת עם כל ילד אחד על אחד, בין אם בכיתה שלהם או בחדרי הטיפול. כל ילד מקבל יחס אישי, אינדיבידואלי. אנו יוצרים תוכנית טיפול מותאמת אישית לכל דייר, על סמך התקדמות העבר שלהם ומטרות עתידיות”

הינדי מבהירה כי בכל הקשור לטיפול, עקביות חיונית. על מנת להבטיח התקדמות, יש לתת טיפול תוך התחשבות בתוכנית ובבסיס יציב מאוד. “עדי מנוהל כמו בית ספר. בכל כיתה מוקצה פיזיותרפיסט, וכל יום בעדי מאורגן בצורה קיצונית, מתוכנן למקסימום כדי להבטיח שכל ילד יפיק את המרב מכל פעילות. המטרה שלנו היא להבטיח שהם כל הזמן מתקדמים ומתקדמים”

ניתן לראות את ההצלחה של עדי בהתרגשות בקולה, הינדי מגוללת את אחד הסיפורים האהובים עליה.

“היה ילד שהגיע לעדי בגיל שמונה חודשים עם מחלה גנטית נדירה. תפקודו הקוגניטיבי היה מוגבל ביותר, היה לו צינור הזנה ומעט מאוד שליטה על גופו. מעולם לא חשבתי שהיא ילך או אפילו ישב לבד. אבל שנתיים אחר כך, בגיל שלוש, הוא הולך! הוא מתיישב, והוא אפילו יכול לאכול בכוחות עצמו. היא סיפור הצלחה אמיתי. ”

עדי הוא מקום שמוכיח שלאהבה וטיפול אמיתי אין גבולות: “מה שמדהים באמת בעדי הוא שזה באמת כולל. אנו מתייחסים לכל בן אנוש, לא משנה מאיפה הם מגיעים. זה משהו שהוא ייחודי ל- עדי, המיוחד גם לישראל כמדינה. ”

עדי הוא מקום לילדים ולמבוגרים בכל הגילאים: “ישנם תינוקות בני כמה חודשים בעדי, ילדים קטנים, בני נוער ואפילו תושב אחד בשנות השלושים לחייו. עדי הופך לבית שלהם, המקום בו הם גדלים. זה כמו משפחה. בלי עדי,  הילדים האלה היו תקועים בבתי חולים ולא היו להם גישה לטיפול הולם”

יש לי הזדמנות מתמדת לעשות את ההבדל. וזה מה שהופך את עדי לכל כך מיוחד.

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו