חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עדכונים בשגרת הקורונה

עדכונים נוספים מ 18.3.20

אבא מבקר את בנו מרחוק  22.3

בקשה לסיוע ממשלתי

בשבוע שעבר שלחה עדי מכתב דחוף לראש הממשלה בנימין נתניהו, שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים אופיר אקוניס, ושר הבריאות יעקב ליצמן בבקשה לסיוע ממשלתי להבטחת בריאותם של דיירינו בתקופות קשות אלה:

  1. טיפולי נשימה מוגברים – עדי מעניקה לדיירים טיפולי נשימה המתואמים עם משרד הרווחה ומשרד הבריאות. אנו מגדילים את טיפולי הנשימה הקריטיים הללו למניעת דלקת ריאות ומסכלים את הצורך באשפוז. מכיוון שכך, ביקשנו מימון נוסף מעבר לתקציב השנתי של 1.8 מיליון לטיפולי נשימה.
  2. חומרי היגיינה נוספים – החל מינואר 2020 עלות אספקת ההיגיינה עלתה באופן דרמטי, וחלק מהאספקות גדלו ב 100%. המגיפה הנוכחית גרמה למחירים לעלות עוד יותר. בנוסף לעלות המוגדלת, אנו רוכשים אספקה ​​רבה יותר מהרגיל על מנת לשמור על חיי הדיירים שלנו וביקשנו פיצוי עבור העלויות הגבוהות של אספקה ​​קריטית זו.
  3. עלויות תחבורה גבוהות יותר – בגלל אופי מצב חירום זה, עלינו להגביל את השימוש של הצוות שלנו בתחבורה ציבורית. אנו מבקשים, אפוא, להגדיל את קצבת הסעות העובדים הנוכחית, כך שאנשי הצוות יוכלו להגיע לעבודה וממנה מבלי להסתכן בזיהום הסביבה הסטרילית שלנו.
  4. פיצויים בגין חופשת מחלה – מכיוון שאנו מטפלים באנשים הסובלים ממצבים רפואיים מורכבים, יש להקפיד על טיפול נוסף ואנשי צוות אינם יכולים להגיע לעבודה אפילו עם התסמינים הקלים ביותר של מחלה או הצטננות. כיוון שכך, ביקשנו גם לקבל פיצוי בגין ימי מחלה נוספים שישמשו במהלך תקופה זו של מגיפה בינלאומית.
  5. תקנים תברואתיים מוגברים – החל מינואר 2020, הגדלנו את שירותי התברואה בחדרי מגורים, חדרי אמבטיה ואזורים עם גישה ציבורית למחלות ומחלות. המשבר הנוכחי הופך את תקני התברואה הגבוהים לחשובים מתמיד, ואנחנו דורשים קצבות נוספות כדי לשלם לצוות התברואה עבור עומס העבודה הכבד יותר.
  6. קצבת גיוס עובדים חד פעמית – בשל הפחתה דרסטית בצוות העובדים והיעדר מתנדבנו מהארץ ומחוצה לה, חיוני שנבצע מעקב מהיר אחר גיוס צוות מקצועי חדש ומוסמך, ונבקש קצבה לזמן כדי לאפשר לתהליך זה להתקדם.

https://youtu.be/5-94cH7EHY4
במכתבנו, הדגשנו כי כל אחד מהצעדים הללו הוכח כחיוני ביותר, שכן עד כה הצלחנו למנוע את מגפתה להגיע לדיירי עדי. עם זאת, רמת השותפות המוגברת המבוקשת מהממשלה היא מכריעה אם נצליח במשימה זו המצילה חיים ודחופה ביותר – איננו יכולים לעשות זאת לבד.

חינוך הדיירים שלנו

למעדי מ- 90% ממאות הילדים והמבוגרים במסגרות הטיפול של עדי אינם מדברים, ולכן צוותי החינוך המיוחד של עדי פיתחו מערכת תקשורת אלטרנטיבית מגדלת (AAC  המאפשרת לתושבים להביע במדויק את רגשותיהם, רצונותיהם וחוויותיהם על ידי הצבעה פשוטה על כרטיסים התואמים למצב רוחם או לבקשותיהם). במשך שנים משתמשים אנשי עדי ומתנדבים במערכת ה- AAC בכיתות ובאזורי טיפול בכדי לתקשר עם הדיירים וללמד אותם מילים ומושגים חדשים.

החל מתחילת שבוע שעבר, צוות עדי השתמש בחוברת AAC מיוחדת כדי ללמד את התושבים על וירוס הקורונה ולהסביר מדוע מציאותם תשתנה דרמטית בימים הבאים. בנוסף להדגשת החשיבות של שטיפת ידיים נוספת, הצוות הבהיר מדוע חיבוק, נשיקה ואחיזת ידיים – מצרך האווירה החם והמשפחתי של עדי – יהיה מינימלי. אמנם יישום ההגבלות הללו קורע לב, האלטרנטיבה גרועה בהרבה. למען המשך בריאותם של הדיירים המדהימים שלנו!

לסיוע לילדי עדי בתקופת הקורונה לחצו כאן!

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו