ביקור המפכ”ל בעדי ירושלים

עוד לפני שלצערנו התחדש גל הטרור, הגיע אתמול בבוקר מפכ”ל המשטרה רנ”צ רוני אלשייך לסיור במרכז ‘עדי’ סניף ירושלים, כדי להכיר מקרוב ולהוקיר את שוטרי תחנת ‘לב הבירה’ בירושלים אשר מתנדבים מידי שבוע עם הילדים בעמותה. במסגרת ההתנדבות השבועית מתאמנים השוטרים עם הילדים ומכינים אותם לקראת השתתפותם במרתון ירושלים שיתקיים ביום שישי הבא, ונותנים לילדים את הזכות להיות שווים.

גם בצל המצב הביטחוני המתוח, השוטרים מגיעים מדי שבוע, מוציאים את הילדים לאימונים ומלווים אותם בהכנה למרתון. כל שוטר מלווה ילד אחד באופן קבוע, כך שעם חלוף הזמן נוצרו קשרים אישי בין הילדים והשוטרים. השוטרים יודעים כי רק בזכותם הילדים יוכלו לקבל את ההזדמנות לרוץ במרתון כמו כל אדם רגיל, ומבחינתם זוהי חלק מדרכם לשרת את הציבור.

 

מפכ”ל המשטרה רנ”צ רוני אלשייך התרגש לראות את השוטרים והילדים ואמר בביקורו: “תפקיד המשטרה הוא כפול: לשרת ולהגן. חלק מעבודת המשטרה זה לשרת את האזרחים ולא רק לטפל בעבריינים. אנחנו נותנים שירות לאזרחים ברחוב, אבל גם כאן ב’עדי’ זה חלק מהנתינה שלנו לציבור. כשוטרים תפקידנו הוא לשרת את האזרח וזו רוב העשייה שלנו, וכדי להיות טובים לאזרח אנחנו מתנדבים ועושים דברים למען הקהילה במקום שהוא נטו נתינה ושירות לחלשים בחברה. בעשירית השנייה השוטרים צריכים לעבור ממתן שירות לעצירת פושעים, אבל כאן עם הילדים אנחנו מקבלים תזכורת למצב הנכון והרצוי של השוטר”.

קרדיט לצלם: יוני ספיר

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו