חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ביקור נשיא המדינה מר ראובן ריבלין בכפר השיקומי’ עדי נגב- נחלת ערן’

נשיא המדינה מר ראובן רובי ריבלין ביקר היום בכפר השיקומי עדי נגב – נחלת ערן, והדליק עם הדיירים נר של חנוכה.
את הביקור ליוו יו”ר הכפר, האלוף (במיל’) דורון אלמוג, ראש מועצת מרחבים שי חג׳ג׳ – Shay Hajaj ומנכ”ל הכפר אבי וורצמן.
הנשיא התארח בגן הילדים השיקומי במקום בו מטופלים ילדים מגיל שנה וחצי ועד שלוש, פגש את הילדים ושמע מהגננת אורית כיצד משלבים ילדים עם צרכים מיוחדים וכאלה שאינם, באותו הגן.
בהמשך ביקורו פגש הנשיא ברחבת השיקום את נעמה בת התשע ואת אמה אביבית, אשר סיפרו על התמודדותה של נעמה הקטנה שעברה אירוע מוחי ומחלימה ממחלת הסרטן. הנשיא פגש גם את אמנון יונה, מטופל כבן 40, לצד הפזיותרפיסטית שלו עדי, בזמן פעילות השיקום.
לאורך הסיור פגש הנשיא מתנדבים מהארץ ומהעולם המסייעים למטופלים גם בימים מאתגרים אלה, את צוותי עובדי החקלאות עם מוגבלות, להם הכפר מעניק להם מסגרת תעסוקתית, ואת בוגרי הכפר שבחרו לשוב אליו כבני שירות וכמדריכים.
בסיום הביקור התקיימה הדלקת נרות יחד עם כמה מתלמידי ביה”ס לחינוך מיוחד ודיירי הכפר. הנשיא בירך בחום את המשתתפים ואמר: “הערב נדליק את הנר השמיני והאחרון בחנוכיה. הערב, החנוכיה שלנו מפיצה הכי הרבה אור. כל אחד ואחת מכם, הוא אור קטן, ויחד אתם אור איתן. בביקור שלי כאן, היום, קיבלתי מכם כל כך הרבה תקווה, הרבה אהבה, הרבה אור. אור שיוסיף וייתן לי השראה וכוח לא ליום ולא ליומיים, אלא לעוד ימים רבים, בזכותכם.”
אלוף (במיל’) דורון אלמוג אמר בביקור: “התרגשנו לארח היום את נשיא המדינה ראובן ריבלין בכפר השיקומי “עדי נגב – נחלת ערן”. ״עוצמת השרשרת האנושית לעולם תהיה כעוצמת החוליות החלשות”, ביקור הנשיא, דווקא בימים אלו, מהווה אבן דרך משמעותית אשר מחזקת את עשייתנו. פעילותנו בפיתוח הנגב והרחבת התכניות והפרויקטים למען אנשים עם מוגבלויות, מציבה את הכפר בחזית העשייה, כמרכז השיקום המוביל והמתקדם בישראל הן בתחום הטיפול והן בתחומי מחקר וחדשנות. נמשיך לפעול ולחזק את החוליות החלשות בחברתנו ולהעניק להם תקווה לעתיד טוב יותר.”
צילום: עמוס בן גרשום / לע”מ

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו