חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ביקור שגריר בחריין בעדי נגב- נחלת ערן

שגריר בחריין בישראל הגיע לביקור מיוחד בכפר השיקומי “עדי נגב – נחלת ערן” בדרום, זכה לסקירה אודות הפעילות והשירותים המוענקים במקום בתחום השיקום ובטיפול באנשים עם מוגבלויות.

ביקור חשוב ומרגש התקיים בכפר השיקומי “עדי נגב – נחלת ערן” אשר מופעל על ידי עמותת “עדי” וממוקם בתחום המועצה האזורית מרחבים. כאשר חאלד אל ג’לאמה – שגרירה הראשון של ממלכת בחריין בישראל, הגיע לסיור מיוחד בכפר הדרומי המטפל בילדים ומבוגרים עם מוגבלויות מורכבות. זאת לאחר שנענה להזמנת יו”ר הכפר האלוף במיל’ וחתן פרס ישראל דורון אלמוג, להגיע ולהתרשם מהעשייה של ההנהלה והצוות המקצועי בטיפול באוכלוסייה המיוחדת.

את הסיור הייחודי ליוו כאמור דורון אלמוג יחד עם מנכ”ל הכפר אבי וורצמן וכן דר’ צאקי זיו נר מנהל המרכז הרפואי לשיקום. השלושה ערכו סקירה בפני השגריר על מגוון השירותים הרפואיים והשיקומיים המוענקים במרכז הרפואי לשיקום הראשון בנגב ע”ש הארווי וגלוריה קיילי”, אשר נחנך לאחרונה בשטח הכפר ומהווה בשורה של ממש עבור כלל תושבי האזור. עוד זכה לסקירה על מעבדות המחקר החדשניות הפועלות במקום, על שיטות הטיפול המתקדמות והמגוונות בהן נעשה שימוש בכפר, הכוללות בין היתר טיפולים בהידרותרפיה, גינון, טיפול עם חיות, חקלאות וטיפולים נוספים אחרים.

שגריר בחריין התרגש לפגוש את הצוותים המקצועיים, את המטופלים והמתנדבים הרבים הפועלים בכפר אשר מגיעים מהארץ ומחוצה לה. אל ג’אלמה ביקש לשבח ולהביע הערכה כלפי כלל העוסקים בעבודת החסד ובפעילות המבורכת הנעשית בכפר. הנהלת המקום מצדה הודתה לשגריר על הביקור החשוב וכן הזמינה אותו לביקור עתידי נוסף.

חאלד אל ג’לאמה שגריר בחריין: “זה היה פשוט מדהים לבקר בכפר ולהכיר מקרוב את המרכז הרפואי המתקדם לשיקום. לראות איך הוא מכסה ומטפל במגוון רחב כל כך של מוגבלויות שונות, וכן בוחן דרכים חדשניות לשיקום אנשים אשר נחושים להשתקם”.

דר’ צאקי זיו נר, מנהל המרכז הרפואי לשיקום: “התכבדנו היום בביקורו של כבוד השגריר חאלד אל ג’לאמה. השגריר נחשף למודל ייחודי של קהילה משלבת המכילה בתוכה כפר שיקומי לאוכלוסייה עם מוגבלות שכלית התפתחותית, ביחד עם בית חולים שיקומי הראשון בנגב, המהוה מיזם רפואי וחברתי. בבחריין רוחשים כבוד רב לאנשים עם מוגבלויות ואף מכהן שר הממונה על הטיפול בתחום. בחריין כמדינה מתקדמת ביותר, מעריכה פיתוח טכנולוגיות מתקדמות, מחקר וחינוך וכבוד השגריר מצא גם אצלנו את כל המרכיבים הללו יחד. במהל ההיכרות ההדדית, למדנו כיצד מכנים אנשים עם מוגבלויות אצל כל מדינה, כאשר בבחריין הם מכונים אנשים עם נחישות. אין ספק שהגדרה זו משקפת את היחס המכבד בבחריין כלפי אנשים עם מוגבלויות. אנחנו מביטים קדימה בתקווה לקידום שיתופי פעולה בתחומים אלו אשר חשובים לשתי המדינות”.

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו