“פותחים את הלב” חנוכת סניף בנ”ע במרכז עדי ירושלים

לא בכל יום אנו זוכים להשתתף במעמד הסטורי, מעמד שללא ספק, מציין עוד שלב בקבלת האחר עוד שלב של שילוב אמיתי ללא מחיצות ומתן אפשרויות שוות לכולם.
לצופה מהצד, הנוכחות של הנהלת בני עקיבא, מדריכים בחולצות תנועה, קומונרית, הנהלת עדי ירושלים, המון מתנדבים ועשרה חניכים בכסאות גלגלים עם חיוך ענק על השפתיים, נראה אולי מעט מפתיעה. אבל לכל הנוכחים בחדר המפגש טבעי ורגיל.
 
אתמול (יום ג’)  התקיים טקס רשמי לחנוכת סניף בנ”ע במרכז עדי ירושלים.

“במעמד כזה אנחנו יודעים שכל ההשקעה והחינוך שלנו מניבים תוצאות” אומר דני הירשברג מזכ”ל בנ”ע אתמול בטקס המיוחד של חנוכת סניף בנ”ע במרכז עדי ירושלים- מרכז של עשרות ילדים ובוגרים הסובלים מהתפתחות שכלית מאוחרת.
 
בטקס רב רושם חנכו אתמול באופן רשמי את פתיחת הסניף החדש של בני עקיבא בעדי ירושלים 
סניף מיוחד שהוא כולו יוזמה של חבר’ה צעירים שמתנדבים עם ילדי עדי ומדריכים בבנ”ע.
 
“עם המחשבה התמידית כיצד להיטיב עוד עבור החניכים בעדי, חשבתי שיהיה נכון להעניק להם את אותן החויות כמו כל בני גילם מחוץ לעדי ואז עדי בדעתי רעיון הסניף. עם חולצות, מפקד, מדריכים וכ”ו. ומחלום אנחנו עומדים פה היום במציאות מרגשת תודות לאנשים רבים שסייעו בקידום הקמת הסניף” אומרת בת עמי קמינסקי היוזמת הראשית.
 
את הטקס החגיגי פתחה גב’ שלומית גרייבסקי – מנכלית מרכז עדי ירושלים “זכות בשבילנו להעניק לחניכים שלנו בעדי את ההזדמנות להיות שותפים לפעיליות בנ”ע. מה שקורה פה זה לא דבר מובן מאליו. אתם המדריכים היקרים וכל הנהלת בנ”ע שהצטרפה למיזם מוכיחים שלכל ילד מגיע הזדמנויות שוות ועל כך תודתנו הרבה! גאים על שיתוף הפעולה ומקווים לעוד עשיה משותפת רבה במשך שנים..”
 
דני הירשברג הוסיף שכל השנה אנו בתחפושת “פה בעדי מסירים את התחפושות ומגלים את האני האמיתי. הנתינה במקום מיוחד כל כך הופכת את התנועה כולה לאיכותית יותר”
 
נדב לוין רכז המחוז הרחיב על הערכה הרבה שלו למדריכים היקרים השותפים לפרויקט וציין לשבח את הקומונרית במקום. “אנחנו חוגגים היום פתיחת סניף אבל בעצם הסניף כבר פועל במשך כמה חודשים, היום אנו משלבים הערכה עם פירסומי ניסא שכולם ישמעו ויידעו. סניף בנ”ע בעדי הוא התוצאה הכי ישירה שלשמה קמה התנועה.
הדאגה לזולת לכל אחד באשר הוא”
 
אוריה רכזת תחום החנ”מ בבנ”ע ציינה את היום הגדול הזה כנקודת ציון הסטורית “לפני 20 שנה קמו שבטי יובל, גם אז מיוזמה של מדריכים שזיהו את הצורך. היום אנו עדים למעמד חשוב והסטורי בו אנו פותחים את הלב והאפשרות הטכנית לשילוב חניכים עם צרכים מיוחדים מורכבים יותר. אותי זה מרגש מאד! והמדריכים לא מסתפקים בפעילויות מותאמות עבור ילדי עדי אלא מנגישים את כל פעילויות התנועה בכדי לאפשר לילדים להשתתף השיא היה בשבת איחוד בכפר הרואה לציון 20 שנה. הלוגיסטיקה לשילוב חניכים כמו ילדי עדי היא רבה אבל חשובה וכדאית. אנחנו גאים להיות פה היום ולומר שנעשה הכל כדי שהסניף הזה ישגשג ויצליח.
 
אחרי צפייה בסרטון עם תמונות של פעילות הסניף מהחודשים האחרונים
קיבלו כל המדריכים צ’ופרים מטעם עדי ובנ”ע.
 
דני מוסיף “החיבור הזה של בנ”ע עם ילדי עדי מרגש ומעצים יותר מכל שוקי הפורים שמתרחשים בימים אלו ויותר מכל פעילויות ההכתרה יחד”
 
בת עמי קמינסקי- יוזמת הפרויקט סיכמה את הטקס המיוחד “שלמרות שהיה קשה להתחיל מאפס ההתגייסות של כולם, מדריכים, הנהלת בנ”ע הנהלת עדי וכל האנשים מסביב חיזקו את ידינו ונתנו לנו את הכוח להגיע ליום הזה.
 
לסיכום, מסכמת רחלי טלר- רכזת קשרי קהילה במרכז עדי ירושלים, פעילות הסניף כאן בעדי ירושלים מלמדת את כל הקהילה מסביב מיהם ילדינו ועל כך שגם הם, אף על פי מצב הפיזי/בריאותי נהנים לבלות עם חברים, להשתתף בפעילויות מושקעות ובעיקר להיות שייכים, הטבעיות בה קם הסניף והאהבה הרבה של המדריכים לכל חניכי בנ”ע- עדי. מלמדת את החניכים עצמם כמה כוח ויכולות יש בהם. גאוה גדולה לכל השותפים!

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו