חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גנן ללא גבולות: יוסף מורנו

לפני ארבע שנים יוסף הגיע לכפר כמשוקם ביטוח לאומי.
חייו לא היו פשוטים. היה לו מעט אמון בעצמו ובסביבה, מחשבות אובדניות בגין התמכרות לסמים ועוד.

יוסף עבר מהפך משמעותי, הוא בחר בחיים, בחר להתקדם הלאה ולראות בחייו אור ותקווה. הוא הגיע לפרויקט “גננים ללא גבולות” בכפר, ולפני שלוש שנים הכיר את בחירת ליבו, תקווה בן שלוש.

אתמול בלילה שניהם התחייבו אחד לשנייה תחת חופה וקידושין.
לחתונה המרגשת הזו הגענו כולנו, נציגים מצוות ההנהלה, צוות הגינון, מתנדבים מגרמניה, בנות השירות וחברים נוספים שתרמו ליוסף רבות במהלך דרכו השיקומית.

יוסף הפך לדמות משמעותית בכפר, כך הוא מספר:
“בארבע השנים האחרונות אני עובד כגנן בעדי נגב – נחלת ערן, זה כמו חלום שהתגשם. מעולם לא חשבתי שאעסוק בגינון, אבל לחיים היו תוכניות אחרות עבורי. לפני מספר שנים עברתי תאונת עבודה ונאלצתי לעבור שיקום ארוך.
ברגעים האלה, הייתי צריך להבין מה אני הולך לעשות עם החיים שלי, נזכרתי שבתיכון אהבתי שיעורי חקלאות, אז בחרתי להגיע לכפר, גידלתי, טיפחתי ויצרתי משהו שיצא גם מתוכי.
כשמעתי על התוכנית “גננים ללא גבולות” שעוזרת לאנשים עם מוגבלות פיזית ונפשית להיות גננים וחקלאים, ידעתי שמצאתי את מה שחיפשתי.
התוכנית הזו הצילה את חיי.
בלי התוכנית הזו, הייתי חוזר לסמים ואולי הייתי גר ברחוב.
לקום בידיעה שיש לי במה לעסוק, לגדל אוכל שמזין אנשים, זה נותן לי המון כוח. אני יודע שאני עושה משהו חיובי בחיי, משפיע על אנשים אחרים. בשבילי זו סיבה מצוינת לקום כל בוקר”.

יוסף יקר, שמחנו לחגוג איתך את יום נשואיך. התרגשנו, שמחנו וחייכנו. תמשיך לבחור בחיים ולעשות את מה שאתה עושה כל – כך טוב. מצמיח שורשים חדשים ברחבי הכפר בכל יום מחדש.

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו