הכיסא במסיכה: תחפושות נגישות לילדים עם מוגבלויות

כסאות גלגלים מעובצים כבסטה בשוק Wheelchairs decorated as stands in a fair

מסיבת פורים מיוחדת במינה התרחשה בכפר השיקומי “עדי נגב – נחלת ערן”. עשרות תלמידי בית הספר לחינוך מיוחד בכפר השיקומי, התחפשו בתחפושת נגישות. את התחפושות הכינו ב-TOM (תיקון עולם מייקרס) ארגון המתמחה ביצירת פתרונות טכנולוגיים בקוד פתוח עבור אנשים עם מוגבלויות, יחד עם עדי נגב – נחלת ערן, JNF-USA, ויזמות 360.

טרקטורים, מטוסי ריסוס ועגלות רוכלים בשוק, כל כיתה בחרה את בתחפושת שלה בעזרת הצוות החינוכי, כאשר כל ילד ביקש תחפושת מותאמת עבורו, ואילו קישוטים וצבעים הוא אוהב.
התחפושות הוכנו בהקשר של שנת שמיטה. כל התחפושות הן מודולריות כך שיוכלו להתאים לכל כיסא גלגלים והליכון.

לקראת פורים כל משפחה של ילדים עם מוגבלויות תוכל ליצור לילדיהם את אותן התחפושות, אשר יעלו בהמשך השבוע לאתר האיטרנט www.tomglobal.org.

אירוע פורים זה נערך לזיכרו של אמיתי בן חורין, שנפטר לפני כחודש מדום לב. אמיתי התנדב בארועים רבים בכפר השיקומי “עדי נגב נחלת ערן” וכן בארועים של TOM. עמיתי עבד כמנהל טכנולוגי, והתנדב להמציא פתרונות טכנולוגיים עבור ילדים עם מוגבלויות. “ראיתי אותו בעשייה המופלאה שלו, כשידי הזהב שלו המחוברות ללב רחב מאין כמותו, עמלות בכשרון נדיר למען הילדים המקסימים של הכפר בנדיבות שאין שנייה לה,” סיפרה מתנדבת TOM וידידתו הקרובה של אמיתי סיגל לויאן.

האירוע נערך בשותפות עם עדי נגב נחלת ערן TOM, JNF-USA, ויזמות 360. את חומרי הגלם והקרטונים עבור התחפושות תרמו באדיבות רבה חברת “כרמל פרנקל”.
את התחפושות עיצבו ובנו סטודנטים מתנדבים מרשת הקהילות האוניברסיטאיות של TOM באוניברסיטת בן גוריון, בצלאל, שנקר וסמינר הקיבוצים. כולם הגיעו להתנדב ולעצב את התחפושות עבור ילדי בית הספר לחינוך מיוחד בכפר השיקומי “עדי נגב נחלת ערן”.

בתום האירוע, נערכה מסיבת פורים גדולה עבור ילדי בית הספר לחינוך מיוחד בכפר השיקומי “עדי נגב – נחלת ערן” בו הילדים מחופשים בתחפושות נגישות, במהלכו תלמידי בית הספר והמתנדבים רקדו יחד ושרו שירי פורים.

אבי וורצמן, מנכ”ל הכפר השיקומי “עדי נגב – נחלת ערן”:
“יוזמתם של TOM תיקון עולם מייקרס ישראל היא יוזמה מופלאה. כל ילד בישראל רוצה להתחפש בחג הפורים, לשמוח, לרקוד ולשיר. ארגון תיקון עולם מייקרס ישראל לוקח ילדים עם מוגבלויות ובעזרת טכנולוגיה ועיצוב מאפשר להם לחגוג חג אמיתי של שמחה עם ראיית האחר.
תודה לשותפנו JNF-USA, אוניברסיטת בן גוריון, סמינר הקיבוצים ובתי הספר לעיצוב שנקר ובצלאל שרואים מעבר לתחפושת ורואים כל ילד. חג הפורים הוא חג שמבטא את העומק והפנימיות שלנו, חג של שמחה.
בזכות יוזמתם הייחודית, ילדי הכפר יקבלו את החג בשמחה עם תחפושת המותאמת במיוחד עבורם באהבה”.

מנהל TOM ישראל רועי גולדנברג אמר: “היה חשוב לנו ב-TOM להביא את דור העתיד של המהנדסים והמעצבים של ישראל שיכירו מקרוב את הילדים שחיים בכפר השיקומי עדי נגב-נחלת ערן. המטרה שלנו היא שכאשר יסיימו את לימודיהם ויחלו לעצב ולתכנן את המרחב הציבורי והפרטי בישראל, אותם סטודנטים יזכרו גם את צרכיהם המיוחדים של הילדים הללו ויעצבו את העולם גם עבורם.”

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו