חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

השיקום של אלעד

אלעד אוחנה, בחור צעיר בן 32 מקריית גת עבר תאונת דרכים קשה בספטמבר 2019. רכבו התהפך והוא נזרק לתעדי בצידי הכביש.

אלעד פונה במסוק לבית החולים סורוקה עם דימום מוחי כשהוא מורדם ומונשם. לאחר שבועיים אשפוז בסורוקה אלעד הועבר להמשך שיקום במרכז הארץ – בבית לווינשטיין, למשך חמישה חודשים. אלעד סבל מאובדן זיכרון, שברים בצלעות, כאבי ראש חוזרים ונשנים ומוגבלות בכושר ההליכה. למרות המרחק הרב בין מגורי המשפחה בקריית גת לבית לוינשטיין ברעננה, המשפחה נרתמה לסיוע והייתה נוכחת סביב השעון. מנסיוננו, תמיכת המשפחה במצב קשה כל כך, היא בעלת חשיבות עצומה ליכולת השיקום.

ההתקדמות המשמעותית בשיקומו של אלעד התרחשה כאשר הועבר למחלקת שיקום יום ב”עדי נגב – נחלת ערן”, בה הוא מקבל טיפולים שלוש פעמים בשבוע. טיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, הידרותרפיה וליווי פסיכולוגי.

ההתקדמות מתרחשת נגד עיננו עקב בצד אגודל. אלעד החל להיעזר באוטובוסים בכדי להגיע באופן עצמאי לטיפולים. יתרון הטיפולים במחלקת שיקום יום בעדי נגב נחלת ערן הוא ביכולת לרכז עבורו חבילת טיפולים במקום אחד.

השיפור במצבו של אלעד הוא צירוף של מוטיבציה אישית שלו יחד עם תמיכה אדירה של הצוות המקצועי והמסור וטכנולוגיה חדשנית פורצת דרך.  זהו סיפור של אמונה וכח רצון המוכחים שוב שהשמיים אינם הגבול.

הסיפור של אלעד הוא סיפורם של לא מעט מטופלי שיקום בדרום. אוכלוסיית הדרום זכאית לטיפול הטוב ביותר- ואנו נמשיך לספק זאת.

ביה”ח השיקומי שעתיד להיפתח בעוד כשנה בעדי נגב נחלת ערן, יחד עם מרכז המחקר הקליני, בצירוף תוכניות “חזרה לעצמי” המעניקות כלים ויכולות לשילוב מטופלי השיקום שלנו חזרה בשוק העבודה, יוכל לתת מענה מקצועי יוצא דופן עבור תושבי הדרום. נמשיך לפעול ללא לאות כדי להעניק למטופלינו את הטוב ביותר. כי עוצמתה של השרשרת החברתית לעולם נבחן בעוצמת החוליות החלשות.

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו