חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חגיגת מצוות שלא הותירה עין יבשה

כבר בכניסה לאולם האירועים- ניתן היה לחוש באווירת השמחה הייחודית, כאשר המקום קושט במאות בלונים, ואת פניהם של חתני וכלות בת המצווה קידמו שלטי ברכה ואיחולים אישיים לרגל הגיעם לגיל מצוות. בשלב שני- נערכו מעגלי ריקוד יחד עם חתני וכלות בר המצווה, לאחר מכן כלל האורחים התיישבו לסעודה חגיגית, במהלכה הושמעו נאומי ברכה. בסיום האירוע- בני משפחות החוגגים קיבלו תמונות מזכרת מהאירוע, זאת מתוך מטרה והמחשה לכך שחניכי עדי ראויים לחגיגת בר ובת מצווה- כמו כל נער בן גילם.
את הטקס השנתי הפיקו אנשי צוות ‘מרכז עדי- ב”ב’ המלווה את החניכים בכל ימות השנה. במשך חודשים ארוכים פעלו לייצר אירוע איכותי, מושקע ומשמח- לא פחות מכל בר או בת מצווה אחר.
לטקס שמתקיים מדי שנה הצטרפו הפעם אורחים רבים, בהם שורת אמנים שהתגייסו להופעה בהתנדבות. כך לדוגמה החזן הצבאי הראשי לצה”ל- שי אברמסון שימח את החוגגים בקטעי שירה, תפילה וחזנות. לאחר מכן הופיעו 4 אמנים: הזמר יניב בן משיח, עוזיה צדוק, אברומי וינברג ויוסי ברגר. על המוזיקה ניצח הקלידן והזמר אריק דביר.
“כשקראו לי להשתתף בהפקה הזאת של עמותת ‘עדי’, לרגע לא היססתי, ובכל זאת לא תיארתי לעצמי שאראה כזאת שמחה גדולה, ממש התרגשתי” הסביר אברמסון.
את מעגלי הריקוד הובילו כ- 50 בני נוער “קבוצת משמחים”, תלמידי ישיבת ‘בני עקיבא- גבעת שמואל’, ישיבת ‘לפיד- מודיעין’, וחניכי תנועת הנוער ‘עזרא- נווה גן’ ו’הדר גנים- פתח תקווה’. אלו החליטו לנצל את ימי החופשה- לטובת עשייה למען ילדים מיוחדים.
נציג ההורים- הרב מנחם שצרנסקי, ברך את החוגגים וצוות מרכז עדי: “אנחנו ההורים יוצאים מכאן היום עם תחושה שיש לנו זכות גדולה לגדל את הילדים המיוחדים האלה” הסביר שצרנסקי והוסיף “לא תמיד אנחנו יודעים מה השליחות שהקדוש ברוך הוא נתן לנו בעולם. אבל ילדים מיוחדים אלה, שלא עשו ולא עושים רע לאף אחד ולא מדברים לשון הרע- רק מזכים את העולם בחסד. לכן הם ממלאים את שליחותם בעולם- בלי שום ספק”.
סמנכ”ל וראש מנהל מוגבלויות במשרד הרווחה- גדעון שלום איחל להורים ולדיירי עדי: “אשריכם שזכיתם להיות במקום שעוטף אתכם בחום, אהבה ומקצועיות. מאחל לכם להמשיך לקבל את איכות החיים ואת החום ואהבה שעמותת ‘עדי’ מעניקה לכם”.
רוני גולן, מתנדבת מסניף פתח תקווה הדר גנים סיפרה על ההחלטה להגיע לחגיגה כתחליף ליום חופשה: “החלטתי במקום ללכת לטייל, שהחניכים המיוחדים של ‘עדי’ צריכים אותי יותר וזה ישמח אותם. זו תחושה מיוחדת לפתוח את הקיץ בעשייה למען החברה ולמען אנשים עם מוגבלות”
המנהל הכללי של רשת מרכזי ‘עדי’, הרב יהודה מרמורשטיין, אמר: “אני לא שואל למה ילד מסוים נולד כך או למה קרה משהו מסוים אלא מה אנחנו יכולים לעשות כדי שיהיה לילדים שלנו הכי טוב. אחרי 120 נוכל להתפלל לקב”ה ולהגיד שעשינו הכל כדי שהילדים המיוחדים יהיו מאושרים. זה התפקיד שלנו ולא הינו יכולים לעשות זאת בלי צוות ‘עדי’ היקר שמטפל בילדים במסירות בכל יום ובלי המתנדבים והמתנדבות שעוזרים לנו כל הזמן”.

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו