חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חנוכת האגף החדש בביה”ס “עדי נגב – נחלת ערן” וטקס הסרת לוט לזכרו של שלמה טירן

אתמול התקיים טקס חנוכת האגף החדש של בית הספר לחינוך מיוחד “עדי נגב-נחלת ערן”, על ידי רשת מרכזי עדי בשיתוף משרד החינוך, וחברי קרן שלמה טירן בעלות כוללת של 8 מיליון שקלים במעמד מנכ”ל משרד החינוך שמואל אבואב. האירוע התקיים בהשתתפות יו”ר עדי נגב-נחלת ערן” אלוף (מיל’) דורון אלמוג, המנהל כללי של רשת עדי הרב יהודה מרמורשטיין, מנכ”ל עדי נגב-נחלת ערן אבי וורצמן, ראש מועצת מרחבים שי חג’ג’, רעייתו של שלמה טירן ז”ל- רבקה טירן ובנו יואש טרוקמן. מטעם משרד החינוך השתתפו ראש המגזר החרדי במשרד החינוך איציק זהבי, ראש אגף חינוך מיוחד רחלי אברמזון, ומנהלת מחוז דרום אמירה חיים. האגף החדש כולל 6 כיתות ו-3 גני ילדים חדשים, בהם כיתה בטכנולוגיית אייפדים על שמו של שלמה טירן ז”ל – יואש טרוקמן יו”ר אלעד מערכות ובנו של שלמה טירן ז”ל, סיפר על הקשר המיוחד בין חברת אלעד מערכות לילדי עדי ותרומת הקרן לקידום תחומי חינוך, מצוינות ואוכלוסיות מוחלשות בישראל. אל מול המחסור בתקנים בדרום לתלמידי חינוך מיוחד בכלל ותלמידים עם מוגבלויות קשות בפרט, פתיחתו של האגף החדש מאפשרת תוספת של 35 תקנים לתלמידים עם מוגבלות שכלית התפתחותית קשה וצרכי מיוחדים לבית הספר. כמו כן, האגף החדש יאפשר לבית הספר להרחיב את הצוות החינוכי ובנות השירות הלאומי הפועלים במסגרתו.
מנכ”ל משרד החינוך שמואל אבואב ציין בדבריו: “משימתנו היא להביא 16 אלף ילדים משולבים בחינוך הרגיל. החוכמה היא להצליח להרחיב ככל שניתן את מעגלי ההשתלבות של ילדים עם צרכים מיוחדים בתוך הכיתות הרגילות, ולגרום לחזקים להתחבר אל החלש- זוהי המטרה האמיתית, ורק כך נוכל להרחיב עוד ועוד את עניין שילובם בקהילה ובמערכות נורמטיביות ולהביא לשינוי אמיתי”.
יו”ר עדי נגב אלוף (מיל’) דורון אלמוג:” חנוכת האגף מהווה יום מרגש עבורנו, שכן החינוך הוא הדבר החשוב ביותר לנו כהורים בעם ישראל. תפקידנו לדאוג לרווחת הילדים ולעטוף אותם באהבה ושנית לגרום לתיקון חברתי בעם ישראל. כשאנו מדברים על ‘כל ישראל ערבים זה לזה’, הרי שכאן זו לא הנוסחה הרגילה שהאחד עוזר לאחר בעיתות מצוקה, אלא שהחזק תמיד ידאג לחבר’ה הנחלשים יותר בחברה ויגלו אחריות יומית. אין יותר חוכמות של שתיקה ובריחה כאשר בתוך הכפר עצמו יושב גן ילדים רגיל שבו הילדים גדלים לצד האדם המוגבל וכך גדלים להבנה שהוא חלק בלתי נפרד מהחברה”.
מנכ”ל עדי נגב-נחלת ערן, אבי וורצמן: “היום אנחנו עדים לדבר גדול שנעשה בתחום החינוך המיוחד, מדובר בצמיחה משמעותית שתסייע לנו להעניק ליותר תלמידים, תושבי אזור הדרום, את המסגרת החינוכית הטובה והראויה ביותר. ברצוני להודות לשר החינוך ומנכ”ל משרד החינוך על הדרך המשותפת ולאפשר את איכות החיים הטובה ביותר לילדים המיוחדים שלנו. יחד אנחנו גם מובילים את המיזם החינוכי חברתי ‘ביחד זה אחד-תיקון עולם’, לשינוי התפישה ביחס לחריג ולשונה בקרב הנוער שעתיד להתרחב בשנת הלימודים הקרובה”.

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו