נהנים עד השמיים

חופשת קיץ חלומית: כ 10 חניכים ממרכז ‘עדי ירושלים’ יצאו לטיסה חלומית בשמי הארץ. במשך כשעה על רקע השקיעה התרגשו מחוויה ייחודית ונהנו מהנוף ההיסטורי שנשקף ממעוף הציפורים. לטיסה הצטרפו בני משפחות חניכים, אנשי צוות ומתנדבים. הטיסה העניקה לחניכים את התחושה המדהימה של שחרור וראיית העולם מלמעדי. להשאיר לכמה רגעים את המוגבלות והקשיים למטה ולהרגיש בגג העולם.
את ‘טיסת החלומות’ הוביל הטייס תא”ל במיל’ בנצי גרובר, לשעבר סגן מפקד אוגדה משוריינת המחזיק רישיון טיסה אזרחי. עבור גרובר- שילוב ילדים עם מוגבלויות בטיסות הם משימה חשובה, ובאופן קבוע גרובר מזמין ילדים עם מוגבלות פיזית או שכלית להצטרף אליו לטיסות חווייתיות.

“האווירה הייתה שמימית, כל אחד מהחניכים נהנה בצורה בלתי רגילה” סיפרה אמו של החניך חיים: “זה ממש חלום, פעילות חווייתית של כל בני המשפחה יחד לא קורה הרבה ואף פעם לא חלמנו לעשות בילוי כזה- טיסה מעל המצדה”.

יונתן אביה של הדיירת אפרת סיפר ל’כאן 11′ על ההפתעה מהמחווה המיוחדת: “התרגשנו מאוד, לא ציפינו לדבר כזה. קיבלתי שיחת טלפון מעובדת סוציאלית שבמעון עדי, היא הזמינה אותנו להצטרף לטיסה יחד עם אפרת. לא סיפרתי לילדות על ההפתעה ותוך כדי נסיעה שאלתי אותם מה נראה לכם ההפתעה שתתגשם, כל אחת פנטזה על משהו אחר, אבל לא האמינו שזה טיסה בשמי הארץ, גם כשסיפרתי להם הם אמרו ‘אבא צוחק עלינו’, עד שהגענו והם ראו את המטוסים. זו הייתה חוויה בלתי נשכחת”

שלומית גרייבסקי, מנכ”ל מרכז “עדי” בירושלים: “אי אפשר להסביר במילים את ההתרגשות של הילדים, שזכו לחוויה כה יוצאת דופן הודות לטוב הלב של בנצי. יום כזה, שמחבר את ההורים, המתנדבים שלנו, הצוות והחניכים כמובן, נותן עוצמה וכוח למשפחות ולילדים שזכו להיות ביחד, בלי מגבלה. זו ההוכחה שכל אחד יכול, גם אם מבחינה חיצונית נדמה שיש לו מוגבלות”

גרובר עצמו סיפר על תחושתיו: “חלק מהעניין הוא הפעילויות המשותפות עם הילדים. כבר הטסתי 13 אלף איש בעבר, אבל חלק מהם עלו בפעם הראשונה על מטוס וזה מאוד מרגש”. חביב מצליח, הטייס השני בטיסה הוסיף: “אנחנו עושים את זה הרבה פעמים, כי אנחנו יודעים שזה מעדי להם חיוך על הפנים, שזה עושה להם טוב. זה המון מאמצים, אבל כשרואים את החיוך שלהם זה מעבר לצורך ולתפקיד שלנו. זה שובר גבולות וזה מדהים”

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו