חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לוחמים ליום אחד

חניכי עדי בירושלים ובני משפחותיהם זכו אתמול אחר הצהריים לביקור חווייתי ועוצמתי בתחנת כבאות והצלה בגבעת מרדכי בירושלים

לוחמי האש מתחנת כבאות והצלה בירושלים, בסיוע מדור ההדרכה בתחנה, אירחו עשרות חניכים ממרכז עדי בירושלים יחד עם בני משפחותיהם, ליום קהילה משותף בתחנה. מפקד התחנה טפסר משנה אייל כהן  ופקודיו, ובהם רמ”ד ההדרכה בתחנה רשף דני שמעיה קיבלו בחום את החניכים בכניסה לתחנה, והדריכו אותם ברגישות ומסירות בעת הסיור בתחנה.

בביקור צפו החניכים בסרטון הממחיש את עבודתם של לוחמי האש, צפו בלוחמי האש מבצעים פעילויות כיבוי והצלה מגוונות, בהן כיבוי מגוון שריפות ובהן מכונית בוערת וכן חילוץ לכודים מגובה ע”י היחידה לחילוצים מיוחדים של כבאות והצלה ירושלים, כש’המחולצת’ נעה, היא אחות של אחד החניכים. החניכים ואחיהם לבשו מדים, עלו לתצפית על ירושלים בעזרת מנוף כיבוי גבוה וחדיש. קיבלו הדגמה על הכבאיות ואף זכו לנסיעה בהן עם לוחמי האש, והתרגשו במיוחד במפגש עם הכלבה קייסי, המסייעת ללוחמי האש בעבודתם בחקירת שריפות.

החניכים, הרגישו בהיותם על הכבאית ולבושים במדים, כאילו גם הם כל יכולים. בסיום הביקור העניקו לוחמי האש לכל אחד מהילדים שי פרידה.

אמא של שירלי בת ה-9, חניכה בעדי, מספרת בהתרגשות: “המשמעות להגיע לאירוע כזה כל המשפחה היא חשובה. לא רק בגלל היכולת שלנו לבלות יחד שעושה באמת טוב ושמח, אלא גם עבור האחים, שביומיום לא מכירים משפחות אחרות כמונו. כאן הם רואים שהם לא לבד, והם בדיוק כמו כל ילד שיש לו אח עם מוגבלות כלשהי. ומעבר למסגרת, עדי זו משפחה”.

מפקד כבאות והצלה ירושלים, טפסר משנה אייל כהן: “לוחמי האש בירושלים ואני, התרגשנו מאוד לפגוש היום את חניכי עמותת עדי ובני משפחותיהם היקרים. הילדים ובני משפחתם, מתמודדים כל השנה עם אתגרים לא פשוטים בחייהם האישיים, והיום הם הגיעו אלינו לאתנחתא קלה של חוויה עוצמתית, בה הם פגשו וחוו לראשונה חלק מיכולותיו הרבות והמגוונות של מערך הכבאות וההצלה בכלל ובירושלים בפרט.  שוחחו עם לוחמי האש על חוויותיהם בשגרה ובחירום, צפו בתצוגות תכלית נפלאות ואף קיבלו שי אישי מלוחמי האש בתחנה.

“לוחמי האש בירושלים מלבד הצלת החיים האדירה שהם עושים בפעילותם במשך כל השנה, תמיד נכונים וקשובים לתת את כל כולם למען הקהילה. החזון שלי ושל לוחמי האש בירושלים, חזון אותו אנו ממשים מדי יום ביומו, הוא מעורבות תחנות הכיבוי וההצלה בקהילה, פתיחות וזמינות חברתית לציבור בירושלים ובכלל והמפגש עם חניכי עדי הנפלאים המשפחות שלהם והמנהלים המסורים והמקצועים של מוסד רב זכויות זה, הוא חלק מהחיבור החשוב שיש לנו עם הקהילה על כלל אוכלוסייתה ורבדיה”.

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו