חיפוש
Close this search box.

מחנה נווה דניאל- מסורת של אהבה וכייף

” התגעגעתי אלייך שרה” היתה הקריאה הראשונה ששמענו ביום רביעי בבוקר. היום הראשון של מחנה נווה דניאל עם ילדי עדי ירושלים. “כ”כ שמחה לבלות איתך שוב יחד ארבעה ימים בלתי נשכחים” #חיבוק גדול וחיוך שלא נמחק לאורך כל המחנה!!

כמו בכל שנה, זכו ילדי עדי ירושלים לפתוח את הקיץ במחנה מושקע ומהנה עם נוער נווה דניאל.
למחנה קדמו עשרות התרמות בכל מיני דרכים מקוריות והמון מפגשי היערכות והכל בשביל ארבעה ימי כייף בלתי נשכחים לחניכים היקרים במרכז עדי ירושלים. ארבעה ימים בהם שמים הכל בצד ורק נהנים! ארבעה ימים של כייף! של שילוב ושל תחושת שייכות אמיתית עם כל החבר’ה!

“לא ברור מי נהנה יותר אני או אלי החניך שלי” אומר ישראל. “כל כך הרבה חויות! וכל כך הרבה סיפוק” הוא ממשיך.

המחנה המיוחד המאורגן ומופעל על ידי הנוער המדהים של יישוב נווה דניאל הפך כבר למסורת. זו כבר השנה הרביעית ברציפות. המעון לובש חג וכל החניכים והצוות מעורבים בחגיגה.
המחנה כולל פעילות בתוך המעון וטיולים בחוץ והסתיים עם שיא מיוחד- שבת אירוח ביישוב נווה דניאל!

המחנה המיוחד התחיל במשחקייה המונגשת באשדוד- “משחקיית החלל המופלא” בו נהנו כולם בג’ימבורי חויותי המותאם גם למבוגרים. אחרי ארוחת צהריים מפנקת התחרו כולם בבאולינג באשקלון.
אחרי יום מלא גדוש חויות ופתיחה כל כך חגיגית ציפו כולם ליום השני.

ביום השני של המחנה הפעילו המתנדבים היקרים קרנבל מושקע בתוך מרכז עדי ירושלים. הקרנבל כלל תחנות הפעדי שונות, הצגות ותחרויות והמון שערות סבתא בצבע ירוק (עדי!)
אחה”צ יצאו קבוצה גדולה של חניכים יחד עם כל המתנדבים, לסרט מצחיק בסינימה סיטי! חויה אדירה ושירות V.I.P לאורחים החשובים- ילדי עדי. זכו באולם קולנוע פרטי להם! כך יכלו כולם להרעיש ולצחוק בקול מכל בדיחה:)

ביום השלישי- ערב שבת. ערכו המתנדבים קבלת שבת מוזיקלית מיוחדת לכל ילדי עדי בכל קומות המרכז.
כל החניכים נהנו מהאוירה החגיגית והתחושה המרוממת לקראת השבת המתקרבת.

אחה”צ זכו 17 חניכים מעדי, מלווים באנשי צוות, לעלות על ההסעות ולהצטרף למתנדבים היקרים בנסיעה ליישוב נווה דניאל.שם זכו בשבת אירוח בלתי נשכחת. כל חניך התארח בבית של המתנדב שלו, התארח בסעודת שבת משפחתית, טיולי שבת ביישוב, תפילות בביה”כ והמון פעילויות ומוראלים וחיבוקים חמים מצד תושבי היישוב.

“מדהים מדהים לראות את הנוער שלנו עובד כך בשיתוף ואחדות למען מטרה כל כך נעדי” אומרת מאיה, אמא של גיא- אחד המתנדבים הפעילים. “שבועות שהם עובדים על הקייטנה הזו” היא מוסיפה. “לראות את האור על פניהם של חניכי עדי ועל פני הנוער שלנו- זה דבר המצדיק את כל ההשקעה הרבה. גאווה גדולה לנו ההורים ולכל תושבי היישוב. השבת הזו נתנה לכל תושבי היישוב המון חומר למחשבה ופורפורציות חדשות לחיים”

“הנוער שלנו מלמד אותנו המבוגרים מהם יכולות הנתינה” משתפת אותנו גם שרה בתחושותיה, בסעודה שלישית.” לראות את החניכים היקרים האלו, מוקפים בכזו קהילה תומכת, ודאי מעניקה להם כוחות רבים להמשך ההתמודדות היום יומית. אבל לא פחות, העניק לנו כוחות רעננים! כל מי שהיה שותף בהפקת הקייטנה המדהימה הזו הפך בסוף השבוע הזה לטוב יותר” היא מסיימת ברגש ופונה לחבק את מלכי- חניכת עדי שהתארחה בביתה בשבת.

כשאנו פונים לבקש מהנוער לסכם את המחנה המיוחד בכמה מילים נעננו שהמשימה כמעט בלתי אפשרית..
“כל דבר שאומר יפחית מתחושותי הרבות” אומרת אביבה. “אהבה, כבוד וחברות- ובשום מילה לא הגזמתי” היא אומרת. “למדתי על עצמי הרבה מאד” היא ממשיכה “הכרתי בי צדדים נפלאים שלא הכרתי בי קודם לכן. החנכים בעדי לימדו אותנו בכל יום, על טוב, אהבה ללא תנאי ונתינה בלי גבול” “אני אוהבת אותם כל כך” היא מסיימת.

וכמו בכל שנה, הפרידה בסיום המחנה כוללת המון דמעות, סיפוק ובעיקר תחושה עצומה של טוב אנושי וסיפוק של עשייה שלא ע”מ לקבל פרס.
וילדי עדי? הם כבר סופרים את הימים למחנה נווה דניאל הבא! במהלך השנה יבואו כל הנוער לבקר והרבה, חלקם אף מתנדבים באופן קבוע. אבל שיאים כמו במחנה מעין זה, זו חויה של פעם בשנה!!

ננצל שוב במה זו בכדי להודות לכל הנוער המיוחד של נווה דניאל, תודה לכל המשפחות, לכל התורמים ולכל המסייעים. בזכותכם, זכו ילדי עדי ירושלים בעוד חויות קיץ בלתי נשכחת!!

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו