חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מרתון ירושלים 2016

אחרי 5 חודשי אימון מפרכים בליווי שוטרים ופיזיותרפיסטים ילדי עמותת ‘עדי’ מירושלים הגשימו את החלום והצליחו לרוץ את 800 המטרים של מקצה הקהילות ביחד עם מפכ”ל המשטרה רנ”צ רוני אלשיך, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, מיכל אנסקי, שוטרי תחנת ‘לב הבירה’ וחיילי יחידת מגלן.

ביום שישי האחרון התקיים מרתון ירושלים בהשתתפות עשרות אלפי רצים, כאשר את מקצה “הקהילות” פתחו ילדי עמותת ‘עדי’ לילד המיוחד מירושלים – ילדים עם מוגבלויות שכליות והתפתחותיות קשות ומורכבות, שבליווי הצמוד של מנחת הטלוויזיה מיכל אנסקי, ראש העיר ירושלים ניר ברקת, מפכ”ל המשטרה רנ”צ רוני אלשיך, שוטרי תחנת ‘לב הבירה’ בירושלים וחיילי יחידת מגל”ן, הצליחו להגשים את החלום ולרוץ את 800 המטרים הראשונים כשיצאו מקו הזינוק יחד עם שאר הרצים.

אנסקי ציינה כי “חיכיתי ליום הזה כל כך שאפילו הקדמתי בטעות והגעתי לכאן בטעות בשבוע שעבר, אבל עכשיו אני עטופה בילדים, באהבה ונתינה ואני שמחה שהחברה הישראלית לא משאירה את החלשים מאחור ורצה קדימה, אנחנו רצים כולם קדימה ביחד וזה כבוד לי להיות חלק מהאירוע החשוב והמעצים הזה”.

כאמור, במהלך חמשת החודשים האחרונים עברו הילדים אימונים גופניים על מנת להצליח להגשים את החלום ו’לרוץ’ 800 מטרים מלאים במרתון, כאשר שוטרים ממרחב ירושלים, פיזיותרפיסטים ועובדי ומתנדבי עדי ליוו אותם באופן צמוד בתהליך האימון המרגש. חלק מהילדים עברו הבוקר את קו הסיום בכיסאות גלגלים, חלק נעזרו בהליכונים מיוחדים שמעמידים אותם על הרגליים וחלקם אף רצו על רגליהם ממש, והגיעו לנקודת הסיום כשעל פניהם חיוך והתרגשות גדולה על הצלחתם במשימה המאתגרת. זו השנה הרביעית שחניכי ‘עדי’ ירושלים משתתפים במרתון ומוכיחים שכל אחד יכול.

ב’עדי’ ירושלים מתגוררים ילדים ובוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ומוטורית קשה ובנוסף לכך גם בעיות רפואיות קשות. רובם, מתניידים בכיסאות גלגלים ונעזרים במטפלים צמודים בכל פעילויות היום-יום כגון רחצה, ניוד ואכילה. פעמים רבות אנו משתמשים בציוד עזר כגון: עמידונים, הליכונים וכד’, על מנת לאפשר עצמאות ברמה מסוימת, כל אחד לפי יכולתו.

קרדיט צלם: אביעד תבל

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו