חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בשביל להיות הרופאים הכי מקצועיים ומיוחדים יש ללמוד מהמקצועיים והמיוחדים ביותר!

“אי אפשר להיות רופא מוצלח בלי להיות אנושי ובלי להכיר את כל סוגי האנשים והאוכלוסיות” זו הסיסמא של הקורס המיוחד “אדם ורפואה” של שנה ב’ באונברסיטה העברית בירושלים.

במהלך הקורס מבקרים הסטודנטים בכל מיני מוסדות ובתים הקשורים באנשים עם מוגבלויות שכליות התפתחותיות.
השיתוף פעולה עם מרכז עדי ירושלים מתקיים כבר שנים “והוא אחד המקומות הכי מיוחדים שבהם זוכים לבקר הסטודנטים שלנו” אומרת מאירה אחת מרכזות הקורס.
הסטודנטים באים לעדי למפגשים חד פעמיים בהם מתרשמים מהעבודה הרפואית המקצועית, מהיחס החם ובדרכי התקשורת הרבים שפיתחו במקום ובעיקר נדבקים באמונה של כל עובדי המקום, במתן כבוד והזדמנויות שוות לילדי עדי כמו לכל אדם בגילם.
“החשיבות במפגשים הללו היא קריטית עבורנו”אומרת רחל מנהלת בית הספר “זו ההזדמנות שלנו ללמד אותם שגם לילדי עדי יש תחושות ופחדים וחייבים לכבד אותם”
“עכשיו שהם בתחילת הדרך” מוסיפה ריקי- האחות הראשית “זה הזמן לחבר אותם לחניכים, ובעז”ה בעתיד כשיפגשו חניך שלנו מאושפז בביה”ח, יזכרו את הסיור בעדי ובכבוד המיוחד המגיע גם לילדים אלו”
“בביקור בעדי נחשפתי לאנשים מדהימים! לעוצמות אנושיות בלתי נתפסות של טוב” משתפת עדי, אחת הסטודנטיות שביקרה בעדי בשבוע שעבר.
“התרשמתי מאד מהרמה המקצועית של הצוות במקום ובמיוחד מהאנושיות והגישה המיוחדת של כל אנשי הצוות” מוסיף אלכס.
בכל שבוע מתארחת קבוצה נוספת של סטודנטים לכמה שעות של לימוד אנושי ומקצועי. בסוף הקורס הסטודנטים מקבלים אופציה לחזור ליום התנדבות  באחת מהמוסדות בהם ביקרו במהלך הקורס. כבר עכשיו הרשימה ליום הפעילות מלאה וכך קורה בכל שנה ושנה.
משהו באהבה ובמסירות לצד מקצועיות מירבית הם המתכון המנצח שסוחף אחריו את המתלמדים.
“מקווה שגם אני אזכה בכל חיי המקצועיים לראות כל אדם באשר הוא- כאדם שזקוק לחום, אהבה והכי בסיסי לכבוד” מסכמת טליה.

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו