חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פתיחת “בית היוצר – עדי אופקים”

ביום ג’ ( 14/7/20, כ”ב בתמוז תש”פ) נערכה פתיחה חגיגית של “בית היוצר – עדי אופקים” אשר הינו מרכז תעסוקתי – שיקומי פורץ דרך לאנשים עם קשת רחבה ומגוונת של מוגבלויות ומטרתו להקנות למשתקמים המועסקים בו אורך חיים יצרני והשתלבות בתהליך נורמליזציה חברתית ועצמאות כלכלית.
המרכז, שהוקם ע”י עיריית אופקים ומופעל באמצעות הכפר השיקומי “עדי נגב – נחלת ערן”, שם את האדם במרכז תוך דגש על שלושה מרכיבים מובילים: תעסוקה מגוונת ומותאמת, עצמאות ושכר מכבד.
במרכז יועסקו 76 משתקמים ממסגרות שונות, ביניהן משרד הבריאות ומשרד הרווחה, שישתלבו בארבעה מתחמים שונים עפ”י בחירתם: אומנויות, תעשייה חרושתית, חקלאות ומתחם בית קפה קהילתי. בסדנאות התעסוקה יקבלו המשתקמים כלים ויועסקו במסגרת מכילה ומשלבת שתאפשר להם להגיע למירב הפוטנציאל הטמון בהם במקביל לתמיכה הנפשית והמוטורית לה הם זקוקים. את הסדנאות ילוו אנשי מקצוע מתחומים שונים ומפעלים כדוגמת FLEX שילוו את סדנת התעשייה החרושתית.
“המרכז החדש יצור מהפכה אמתית בתעסוקת אנשים עם מוגבלות” אומר אלוף (במיל’)דורון אלמוג, יו”ר הכפר השיקומי “עדי נגב – נחלת ערן” “האמונה כי לכל אחד מגיע מקום עבודה ראוי ומכבד היא שהובילה אותנו להיכנס אל תוך הפרויקט המרגש הזה. נמשיך לפעול למען כל אלו הזקוקים לנו עם המון מרץ ואמונה כי מגיע להם הטוב ביותר.”
איציק דנינו, ראש עיריית אופקים: “זהו אחד הפרויקטים המרגשים והחשובים שיוצאים לפועל בעיר אופקים ואני מברך על בחירתו של הכפר השיקומי ‘עדי נגב-נחלת ערן’ לניהול מרכז ‘בית היוצר’. מגוון הסדנאות שהמקום מציע נותנות מענה לתחומי עיסוק שונים והתוצרים של כל המתחמים יוצעו למכירה במקום. העובדים יוכלו לראות שכר ראוי ומכבד לעמלם. אני מאמין שהמקום יהווה דוגמה למרכזים דומים ברחבי הארץ וישמש מודל להפעלתם”.

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו