חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

צאצאי נאצים צועדים נגד אנטישמיות בכפר השיקומי “עדי נגב – נחלת ערן”

הבוקר התקיים מצעד העמים בו השתתפו כ-250 איש במצעד העמים ממדינות שונות ברחבי העולם בכפר השיקומי “עדי נגב – נחלת ערן” וברחבי מועצת מרחבים, מטרת המצעד הוא לגנות את האנטישמיות ולעמוד לצד ישראל.
במצעד השתתפו עובדי, תלמידי ודיירי הכפר השיקומי עדי נגב – נחלת ערן,ארגון March of life, מועצה אזורית מרחבים ותיכון מרחבים מקרית החינוך.
הגיעו למצעד צאצאי נאצים ופעילים פרו ישראלים ממדינות שונות: מגרמניה, מפינלנד, מצפון אירלנד, מאוקראינה, מניו זילנד, סין, טורקיה סקוטלנד, רומניה וארה”ב, במסגרת ארגון MARCH OF LIFE

הארגון קם מתוך חרטה של אנשים עם העבר האפל של משפחותיהם במלחמת העולה השנייה. מדובר בצאצאי נאצים המבקשים להתמודד עם האשמה של בני משפחתם, לעמוד מול האשמה ולומר את האמת בקול.
מאז קום התנועה היא פעילה בכ-400 ערים ב- 25 מדינות, ומגייסת אלפי אנשים מידי שנה למצעדי תמיכה בישראל. הארגון פועל להזדהות עם ישראל, להביע עמדה נגד אנטישמיות ושנאת ישראל.

במהלך הטקס צעירים סיפרו כיצד סביהם וסבתותיהם לקחו חלק פעיל בהשמדת העם היהודי במלחמת העולם השנייה והתנצלו על כך בשם משפחתם. בטקס השתתפו אבי וורצמן, מנכ”ל הכפר, שי חג’ג, ראש מועצה אזורית מרחבים, ג’ובס בייטנר, יו”ר March of live ומקים הארגון, ויגאל אבן זיו, מנהל March of life בישראל.

ראש המועצה האזורית שי חג׳ג׳ אמר:
“ביהדות יש מקום חשוב ומיוחד לחזרה בתשובה – ולחוזרים בתשובה.
חזרה בתשובה, חרטה, בקשת סליחה, הם סוף הדרך.
החזרה בתשובה מתחילה – כך אומרת היהדות – בהכרה בחטא.
בנכונות להודות לפני עצמך ולפני אחרים, שחטאת.
זה, מתברר, השלב הקשה ביותר. ההכרה שנעשה חטא. וההכרה בחטא אפילו קשה יותר כשזהו חטאו של אדם יקר ואהוב.
לא אתם חטאתם. להיפך. אתם נוהגים באנושיות יוצאת דופן. אתם מכירים בחטא שעשו אבות המשפחה ואתם מכים על חטאם.
היהדות לא רק נושאת על נס את החזרה בתשובה, אלא אף קובעת:
“במקום שבעלי תשובה עומדים – צדיקים גמורים אינם עומדים”.
בעלי תשובה, שהכירו בחטאם וחזרו בהם ממנו, עומדים במעלה שאין גבוהה ממנה.
ואתם עומדים במעלה אפילו גבוהה יותר. אתם מכפרים על חטאי אבותיכם, חטאים שאין חמורים מהם ואתם באים לכאן, לארצם של הקורבנות, כדי לכפר ולתקן.
מעשה אנושי ואצילי – גם ברוח היהדות”.

האלוף (במיל’) דורון אלמוג, יו”ר עדי נגב – נחלת ערן:
“צעדת העמים המשותפת של MARCH of life יחד עם תלמידי ודיירי הכפר השיקומי עדי נגב – נחלת ערן, מועצה אזורית מרחבים ותיכון מרחבים היא צעקה נגד אנטישמיות ברחבי העולם. 6 מיליון יהודים נרצחו במלחמת העולם השנייה על ידי המשטר הנאצי שבנה מכונת השמדה שיטתית ומאורגנת שההיסטוריה האנושית טרם ידעה כמותה. קם בגרמניה דור צעיר המבקש לכפר על הזוועות שיצרה תורת הגזע והמשטר הנאצי. דור הצועק “לא עוד”. לא עוד לתורת גזע. לא עוד לשנאת העם היהודי. לא עוד לפגוע באדם הנכה, החלש והפצוע. הצעדה הזאת היא ביטוי לכפרה, סליחה ותפילה לריפוי בין העמים ובני האדם על פני היקום”.

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו