חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רב סרן קרן קדמי

ערב שישי, רס”ן קרן קדמי, סמג”ד קשר במפקדת פיקוד העורף, נסעה לחגוג יום הולדת לאמו של אביעד בעדי, יחד עם שני ילדיהם גאיה (4) ואדר (3). בדרכם חזרה לביתם במושב נבטים בנגב, נפגעו בתאונת דרכים. קרן נפצעה אנושות ועברה החייאה בשטח. היא פונתה לבית החולים הדסה עין כרם עם פגיעת ראש קשה משולבת בפגיעת איברים פנימיים ושברים מרובים בכל חלקי גופה. לאחר שלושה חודשים בהם הייתה מורדמת ומונשמת, החלה קרן תהליך שיקום ארוך ומורכב בהדסה עין כרם ובשיבא תל השומר, הרחק מהמשפחה ומהילדים. עבור הילדים גאיה ואדר, אמא פשוט נעלמה.

כיום קרן מגיעה לטיפולי שיקום במחלקת השיקום ב”עדי נגב-נחלת ערן” מלווה באימה.  שלוש פעמים בשבוע היא מקבלת טיפול מוטורי וקוגניטיבי המיועד להחזירה לתפקוד מלא. בתום כל סדרת טיפולים, קרן חוזרת הביתה להיות עם הילדים והמשפחה המהווים  חלק משמעותי מתהליך ההחלמה. “קרן מטופלת מעוררת השראה” מספרת עדי, פיזיותרפיסטית בכפר, “כיום היא כבר שותפה מלאה לגידול הילדים ובשגרת הבית ועל אף כל הקשיים המוטוריים, המוטיבציה שלה וההתמסרות שלה לתהליך מובילים לתוצאות מדהימות”.

סיפורה של קרן, הוא סיפורם של אנשים רבים מאזור הדרום אשר נאלצים לעבור את השיקום הרחק מביתם ומשפחתם. אנו רואים עד כמה השיקום בסביבה הטבעית של המטופל הוא חלק בלתי נפרד מהצלחתו של תהליך השיקום.

בנוסף למחלקת שיקום באשפוז ומחלקת שיקום יום הייחודית ל”עדי נגב – נחלת ערן”, בימים אלו נבנה בכפר בית החולים השיקומי הראשון באזור הדרום, אשר יהווה מענה שיקומי מקצועי ואיכותי לכל תושבי הנגב.

החלמה מהירה ומלאה לרס”ן קרן קדמי. גיבורה אמיתית.

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו