חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שותים קפה שווה

בית הקפה החברתי “בית היוצר – עדי אופקים” נפתח לראשונה, הציבור מוזמן להגיע ולפרגן לעובדי המקום, אוכלוסייה המתמודדת עם מוגבלויות

בית קפה קהילתי ייחודי נפתח ביום שני האחרון בעיר אופקים, הממוקם בשטח מרכז תעסוקתי – שיקומי פורץ דרך בשם “בית היוצר – עדי אופקים”. מדובר במרכז שהוקם על ידי עיריית אופקים ומופעל באמצעות עמותת “עדי” הנותנת מענה טיפולי, שיקומי וחינוכי לאנשים עם מוגבלויות במגוון שירותים שונים. כמו כן, מפעילה את הכפר השיקומי “עדי נגב – נחלת ערן” ואת מרכז “עדי” בירושלים.

הייחודיות של המקום הוא, שכלל העובדים שיועסקו בו הם אנשים המתמודדים עם מוגבלויות, ומטרתו להקנות עבורם אורך חיים יצרני והשתלבות בתהליך נורמליזציה חברתית ועצמאות כלכלית, להכשירם לקראת השתלבותם במשק ובמגזר הכללי, להעניק להם כלים ובעיקר ביטחון לעשות את הצעד הבא.

המקום יפעל מדי שבוע בימי שני בערב במסגרת הליין “שני שווה”, ויציע מגוון עשיר של סלטים, פסטות וקינוחים. הנהלת המקום מזמינה את כלל הציבור להגיע ולהנות מתפריט מגוון ואיכותי במחיר השווה לכל כיס, ובמקביל לחזק את הקהילה המקומית.
רועי רפופורט מנהל “בית היוצר – עדי אופקים” : “פתיחתו של בית הקפה החברתי הוא עוד צעד במסע לשילובה המלא של האוכלוסייה המתמודדות עם מוגבלות בחיי הקהילה שלנו. בין מגוון הסדנאות אותן אנחנו מפעילים במקום, העבודה בבית הקפה היא עוד תחום שיאפשר עבור העובדים פיתוח אישי ותגרום להם להרגיש חלק בלי נפרד משוק העבודה. אני קורא לכלל תושבי האזור להגיע לבלות במקום ולפרגן לבית הקפה החברתי הראשון בעיר”.

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו