חיפוש
Close this search box.

שילוב בקהילה

שנם כאלה שרואים אדם עם מוגבלות ועוברים לצד השני של הכביש, ישנם כאלה שלוקחים אחריות חברתית ומתנדבים – ויש אנשים נדירים כמו עמוס בוכניק, מתנדב ב’עדי’ בירושלים שלוקח את ההתנדבות כמה צעדים קדימה, ומשפיע על כל הסביבה לטובה. זו השנה השישית (!) שבוכניק מאמץ את חיים וטל, שני חניכים במרכז ‘עדי’ בירושלים אליו הביתה לראש השנה.
שני החניכים מגיעים יחד איתו לכוכב השחר מדי שנה לראש השנה, הם משתתפים עם משפחת בוכניק בכל סעודות החג ובמנהג הסימנים, נהנים מאווירת החג, באים לבית הכנסת לשמוע תקיעת שופר ולהתפלל יחד עם התושבים שאף מראים להם בסידור היכן נמצאים בתפילה. במהלך טיול ברחבי הישוב שקיימו במהלך החג, פגשו החניכים גם את תושבי הישוב, מורה ב’עדי’ ומתנדבת לשעבר במרכז ‘עדי’.
מבחינת תושבי הישוב, חיים וטל הפכו להיות חלק מהנוף של ראש השנה. הם מסבירים כי המודעות שלהם לאנשים עם מוגבלויות ומקומם בחברה השתנה מן הקצה אל הקצה בעקבות המפגשים השנתיים עם חיים וטל. הרתיעה שהייתה בהתחלה התחלפה בהרבה חום ואהבה שטל וחיים מקבלים מהם, הם משוחחים איתם ומאחלים להם שנה טובה. חיים וטל אמנם לא מדברים אך הם מהנהנים בראשם לאותת שהבינו וניתן לראות את השמחה על פניהם.
בוכניק עצמו מספר: “אנשים שמכירים אותי כבר יודעים שהם מגיעים קבוע לראש השנה. הם הפכו לחלק מהישוב שלנו ואני שמח על הזכות להיות זה שיצר את החיבור. אני רוצה שגם הם יזכו לחגוג את ראש השנה עם אווירת חג משפחתית וסדר ראש השנה עם משפחה. זו שבירת שגרה עבורם”.
בוכניק מוסיף כי “באמצעות התרומה שלי לאנשים עם מוגבלויות אני מרגיש שזו הפינה שלי בעולם, שדרכה אני יכול לתקן את העולם שסביבי ולהפוך אותו למקום קצת יותר טוב. מבחינתי, ראש השנה הוא חג מיוחד שמקבל את היחודיות שלו דווקא מכך שהם מצטרפים אלינו”

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו