גינון טיפולי

בימי שני ורביעי מתקיימת סדנה מדהימה ומיוחדת במינה הנקראת “גינון טיפולי”.
זהו פרויקט שמלווה את כלל דיירי ותלמידי הכפר והחל בתחילת השנה. השאיפה היא שבסיום השנה תפעל החממה של “עדי נגב – נחלת ערן” ותהיה פעילה ומלאה בצמחים.
החממה, שנזנחה במירוץ הזמן לטובת טיפוח והפעלת הספארי, חזרה לחיים ולפעילות מלאה והיום מדריכים מקצועיים בתחום הגינון מלווים את הפרויקט במסירות, מקצועיות ואהבה רבה.
כל דייר או תלמיד מגיע אחת לשבוע לעבוד בחממה, לשתול צמחים, להשקות, לגזום ולסדר את האדניות. מהתבוננות בדיירים ניכר כי הם מלאי התרגשות להגיע לפעילות בחממה ובהמשך השבוע מבקשים לחזור אליה בשפת הגוף המיוחדת להם (מושכים לכיוון החממה).
ירדן שמלווה את הפרויקט מספרת שהעבודה בחממה השפיעה באופן בלתי צפוי על הדיירים ההיפר אקטיביים. “בהתחלה חששנו שהדיירים האנרגטיים יתקשו לשבת סביב השולחן במקום סגור לאורך זמן. התפלאנו לראות שלחממה אפקט הפוך. כשהדיירים מגיעים הם נרגעים ומסוגלים לעבוד בשקט וברוגע למעדי מחצי שעה. זהו הישג מדהים עבורם”.
חנה, בת שירות בשנה השנייה מספרת: “הדיירים מתרגשים לקראת הפעילות ונהנים במיוחד לראות את התוצרים שלהם מתפתחים. הם רואים כל שבוע את תהליך הצמיחה של השתילה ואת השינוי שמתרחש בזכותם”.
בשבועיים האחרונים הרחבנו את פעילות הפרויקט גם לחצרות בתי הדיירים. קיבלנו תרומה של פקעות טוליפים מתורמים בהולנד והדיירים יצאו מחוץ לתחומי החממה לשתול את הפקעות. עוד מס’ שבועות נראה את הטוליפים הצבעוניים מקשטים את חצרות הבתים והדיירים יראו כיצד עבודתם המושקעת מעצימה את יפי הכפר.

אנו זקוקים לתמיכה שלכם!

תרומתך לעדי תעזור לנו להשיג את היעד ולהעצים כל ילד ללא קשר לחומרת מגבלותיו