ס

אחת לשבוע בימי שלישי מתקיים שיעור גינון לכיתת י"א בבית הספר לחינוך מיוחד ב"עדי נגב – נחלת ערן".  

בשיעור, התלמידים מתנסים בעבודות שונות בתחום הגינון: חצרנות, זיבול, עיבוד האדמה, זריעה, שתילה, השקיה וקטיפת תוצרים.

התלמידים מצפים בכיליון עיניים לשיעור במשך כל השבוע. בנוסף לשיעור, הם מבקרים מיוזמתם בגינה הטיפולית מידי יום לעקוב אחר השינויים בצמיחת הירקות.

את השיעור מעבירים מתנדבים המגיעים מחברת אפעל אגרי. ישראל פלוקסמן- מנכ"ל החברה, אילן, נועם, אביחי, שמוליק ותומר מדריכים מידי שבוע את התלמידים במקצועיות ומסירות אין קץ ועובדים איתם יחד בטיפוח גן הירק.

עם הבשלת הירקות והגעת זמן הקטיף, התלמידים אורזים את תוצרת עבודתם ומחלקים אותה לעובדי הכפר בגאווה רבה. לעיתים אף מכינים בעצמם מהירקות סלט או תבשילים שונים. התלמידים גם מבצעים משוב על עבודתם ומתייחסים לפרמטרים כמו – הגעה בזמן, אסתטיקה, התנהגות והופעה חיצונית. בכיתות המשתתפות בפרויקט יש דגש במהלך השנה על למידת כישורי חיים כחלק מההכנה לחיים עצמאיים. פעילות זו מסייעת בהקניית כישורים אלו.

תכנית כישורי חיים מבוססת על היכולת למצות מכל חניך בכפר את מירב הפוטנציאל האישי. באמצעות הפרויקט זוכים תלמידינו לערכים כמו אחריות, משמעת, הקשבה ובעיקר שמחת חיים וסיפוק אישי מעשייתם.

הטמעת כישורי חיים בתלמידי החינוך המיוחד, מעבר להישגים האישיים של כל תלמיד ותלמיד, הינה חלק מתפקידינו להשפיע על יצירת חברה רב תרבותית והטרוגנית המעודדת שותפות ומכבדת שונות.

אנו צריכים את התמיכה שלך!

By donating to ADI, YOU will help us meet our goal to enable each child, regardless of the severity of disability.

פוסטים אחרונים

Search

חפש

קמפיינים

עדי בוטיק

תיקון עולם

עדי בשבילכם