מעל ומעבר למוגבלות

מרכז המגורים של עדי (לשעבר "עלה ירושלים") מעניק לילדים וצעירים עם מוגבלויות ברמות שונות, מענה רפואי ושיקומי ברמה גבוהה. המרכז, שהוקם בשנת 1997, פועל בפיקוח משרד הבריאות, משרד החינוך והאגף לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

דיירי מרכז עדי בירושלים הינם ילדים וצעירים הנמצאים במצבים רפואיים מורכבים, בהם מוגבלות התפתחותית שכלית, מוגבלות עקב פגיעה או פציעה שונה ועוד. אנו מאמינים כי כל אדם הוא עולם שלם ומגיע לו לחיות באושר ובכבוד, ליהנות מחוויות מרגשות, להתפתח חברתית ואישית ולבטא את יכולותיו וכישוריו באופן המלא ביותר. זוהי איכות חיים אמיתית ואותה אנו מעניקים לעשרות הדיירים שלנו, יום יום.

כדי לאפשר לכל דייר לממש את עצמו ולהגיע לעצמאות אנו מגבשים תכנית התקדמות אישית עבור כל אחד מהדיירים, בהתאם למצבו ולצרכיו. הצוות המקצועי במרכז עדי ירושלים כולל רופאים שיקומיים, מטפלים במקצועות הרפואה השונים, צוות סיעוד מיומן ומערך מתנדבים רחב (בהם מתנדבות ומתנדבים קבועים לצד כאלה המגיעים לפרקי זמן קצרים).

הקשר הרצוף עם משפחותיהם של הדיירים ושיתוף הפעולה ההדוק מאפשרים להם להיות מעורבים בחייהם ובהתפתחותם של הדיירים, ובכך תורמים רבות להצלחת תהליך השיקום.

·         מגורים 

·         מעטפת שיקומית וטיפולית מקיפה

·         טיפול רפואי

·        בית ספר וגני חינוך מיוחד

·         מרכז יום תעסוקתי לבוגרים

·     בריכה טיפולית

·    מעון יום שיקומי

·    יחידה להתפתחות הילד

·       פנאי ומתנדבים

עדי קהילתי

אנו רואים את עצמנו כחלק מקהילה שלמה ותומכת ומאמינים ביכולת שלנו לתרום לה ולהיתרם ממנה. לכן אנו יוצרים כל העת יוזמות שונות ושירותים ייחודיים המחברים את הקהילה לעשייה הטיפולית והשיקומית של עדי

עדי בשבילכם – מרכז מידע, ייעוץ ותמיכה למשפחות של ילדים ובוגרים עם מוגבלות. השירות הניתן בשיתוף משרד הרווחה, מספק שירותי מידע, הכוונה וליווי ללא תשלום להורים לילדים עם מוגבלויות מורכבות. בין שירותי המרכז: קו חם לייעוץ והכוונה, הורים מלווים הורים וכן קבוצות תמיכה המונחות על ידי אנשי מקצוע.

בייביסיטר מיוחד – רשת חברתית מקומית המחברת בין הורים לילדים עם מוגבלויות לבין סטודנטים לחינוך מיוחד או למקצועות הטיפול, שישמשו כשמרטפים של הילדים. ההורים נהנים משקט נפשי כאשר הם יודעים שילדיהם נמצאים בהשגחה מקצועית יותר, בידיהם של שמרטפים עם הבנה למצבם וידע בנושא טיפול במוגבלויות. הילדים מקבלים תשומת לב רבה וטיפול חם ומסור. השמרטפים נהנים מהזדמנות לחזק את המיומנויות שלהם בעבודה מעשית ואף להרוויח כסף על כך.

עדי ירושלים במספרים

האמת היא, שהעשייה האמיתית שלנו גדולה בהרבה מכל מדידה שהיא. לכל חוויה, הצלחה קטנה ומחסום נוסף שנשבר יש ערך עצום. ובכל זאת… הנה טעימה ממה שקורה כאן בעדי ירושלים.

 

370

עובדים

150

ספרים בהמחשה

82

דיירים בפנימיה

15

בנות שירות

75

תלמידי גנים ובית הספר

555

טיפולי חוץ בהתפתחות הילד

חָזוֹן

להעניק לכל ילד ובן נוער עם מוגבלות (מכל סוג ובכל רמה) אותן החוויות ואותם הכלים שמקבלים ילדים "רגילים"

לחבר את הדיירים לקהילה ואת הקהילה לדיירים, מתוך אמונה שלקהילה תפקיד מרכזי בשיקומם ובשילובם בחברה

להטמיע בקרב הקהל הרחב את תפיסת העולם של עדי, לפיה מצבו של דייר אינו "בעיה" כי אם "אתגר" – ואותו כולנו נפצח יחד!

Search

קמפיינים

עדי בוטיק

תיקון עולם

עדי בשבילכם

חפש