רקע

אם תשאלו ישראלי ממוצע מה הוא יודע, חושב או מרגיש כלפי ילדים או בוגרים עם מוגבלויות, תגלו שיש לפנינו עוד דרך ארוכה… רבים לא חושבים שהם כלל יכולים להשתלב בחברה או לתרום לה, לא חשים בנוח בחברתם ואף מגדירים את מצבם בצורה לא נכונה (במקרה הטוב – ופוגענית במקרים הפחות טובים). בעינינו, חלק בלתי נפרד מהעשייה ומהחזון של עדי הוא השפעה על התודעה בתחום. כשיודעים ומבינים כמה רחוק אפשר להגיע, מעריכים את עוצמתו של התהליך השיקומי ואף רוצים לקחת בו חלק. כשרואים בכל אדם עולם שלם, לא נרתעים ממנו אלא אדרבה – שמחים להתקרב אליו, לחבק אותו, לצעוד איתו ולתרום לשילובו ולאיכות חייו.

על הפרויקט

"תיקון עולם" הינו פרויקט חינוכי חברתי עבור בני נוער בשכבת כיתה ט', לחשיפה לאנשים עם מוגבלות ושינוי היחס אליהם. הפרויקט כולל למידה, היכרות מקרוב ופעילויות התנדבותיות מגוונות.

·         למידה – שעת מחנך המוקדשת לנושא אנשים עם מוגבלויות, הרצאות מעוררות השראה עם אישים שונים ודמויות הקשורות לעולם הטיפול והשיקום, צפייה בסרטים על התחום ועוד. אחת לתקופה נערך גם אירוע שיא להגברת המודעות לתחום ולקידום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות.

·         מפגש – השתתפות בסדנאות שאותן מעבירים מדריכים עם מוגבלות, סיורים במרכזים של עדי ברחבי הארץ, טיולים משותפים עם בני נוער עם מוגבלויות, מרתונים שבהם משתתפים אנשים עם מוגבלויות, מפגשים בקהילה במסגרת ביתית ואינטימית, ועוד.

·         קהילה – מגוון פעילויות התנדבותיות ויוזמות – ארציות ומקומיות, שאת חלקן מובילים בני הנוער בעצמם ולוקחים בהן חלק גם אנשים עם מוגבלויות.

התכנית יוצרת אקלים בית ספרי מכיל ומחבק כלפי אנשים ובני נוער עם מוגבלות, ומאפשרת שילוב שלהם בסביבה החינוכית ובכלל. משתתפי התכנית מעבירים אלינו עוד ועוד משובים שמחממים את לבנו: הם מספרים לנו שגילו עולם חדש, שהפכו בעצמם לשגרירים של רצון טוב, שהם חשים משמעות ושליחות בעשייה שלהם ורואים תוצאות ומעל הכל – שהם מרגישים כי הרבה יותר משנתנו לאחר בתכנית, הם קיבלו בעצמם!

תכנית תיקון עולם מקיפה בכל שנה 13,000 בני נוער! בתכנית משתתפים גם חיילים, אנשי עסקים ועובדים בארגונים מובילים במשק. כולם תורמים מזמנם האישי למען המטרה החשובה.

 

החזון שלנו

·         לשנות את עמדתם של עוד ועוד ישראלים כלפי אנשים עם מוגבלויות, ובכך לאפשר את שילובם בחברה באופן טוב יותר

·         לנצל את כוחו של הדור הצעיר ואת רוח השינוי הפועמת בכל בן נוער, לטובת שילוב השונה והחריג

·         להגדיל את מעגלי ההשפעה הרבה מעבר למערכת החינוך ולסחוף לעשייה ההתנדבותית משפחות ויחידים, ארגונים ותנועות נוער, עסקים וחברות

·         להפוך את החברה הישראלית לחברה טובה, ערכית ורגישה המשלבת את השונה, כזו הראויה להגדרה "חברת מופת".

Search

חפש

קמפיינים

עדי בוטיק

תיקון עולם

עדי בשבילכם