מדובר בפרויקט פורץ דרך, המעניק הזדמנות אמיתית ושווה לאנשים עם מוגבלויות, בשכר הוגן, עם מסגרת חברתית תומכת ונורמטיבית. כיום אנו משלבים בעבודות גינון ומזכירות, 30 עובדים עם מוגבלות שכלית התפתחותית קלה ומגבלות מוטוריות ונפשיות. מדובר בעובדים מן המניין המקבלים משכורת מכבדת ומשולבים במגוון הפעילויות של רווחת העובדים. מעבר למערך זה, אנו מפעילים מפעל מוגן באופקים, “בית היוצר”.

העובדים מקבלים משכורת מותאמת, הטבות, חופשים כחוק, מתנות לחג, ימי מחלה וכו’. לפרויקט זה חשיבות רבה לא רק בשל שילובם בעבודה אמיתית ומאתגרת שמכבדת אותם, אלא גם בפרויקטים משותפים שהם מובילים והערך המוסף שהם מביאים עימם עבור שאר העובדים, הדיירים, המטופלים והמבקרים.

           

אחד מהפרויקטים הינו עבודה שבועית עם תלמידי ביה”ס לחינוך מיוחד בחלקת גינון ייחודית שהוקצתה לפרויקט. העובדים מדריכים את התלמידים ומסייעים להם. הגננים מלמדים וחונכים את התלמידים ומעידים על סיפוק אדיר. הם מרגישים שהם לא רק עובדים, אלא גם נותנים לאחר ומצליחים להשפיע.

קליטת העובדים נעשית מתוך עבודה משותפת עם גורמים, ארגונים ועמותות מהאזור. שיתופי הפעולה המרכזיים הם דרך עמותת גוונים ומכינת כנפיים הממוקמת בשדרות. בנוסף, כחלק ממערך המתנדבים ישנם בני ובנות שירות לאומי עם מוגבלות המשובצים בכפר כאשר בתום  תקופת השירות חלקם הניכר בוחר להישאר ולהשתלב במרכזים השונים שבכפר בתור עובדים מן המניין.

הפרויקט בשיתוף  בנק הפועלים