גישת העבודה בחווה היא ייחודית הן בפן הטיפולי והן בשיטת האימון של הסוסים. החווה מהווה עבור המטופלים קרקע פורייה להתנסויות רגשיות, תקשורתיות, מוטוריות ותחושתיות. זהו מרחב טיפולי פתוח המאפשר לכל מטופל לבוא לידי ביטוי ולמיצוי הפוטנציאל הגלום בו. אנו מאמינים כי עשייה מתוך מוטיבציה פנימית היא הדרך הנכונה להוביל שינוי עמוק ומהותי אצל המטופלים. דרך העבודה עם הסוסים בחווה מכוונת גם היא ליצירת מוטיבציה פנימית, והיא מבוססת על חיזוקים חיוביים ומשוחררת מכוחניות (Force free).  אנו עובדים על פי עקרונות ה'קליקר טריינינג'- גישת אימון מודרנית ההולכת וצוברת תאוצה בעולם אילוף בעלי החיים. זוהי שיטת חינוך ואילוף יעילה והומאנית המתבססת על ידע ומחקרים במדעי ההתנהגות ואתולוגיה של בעלי החיים.

הטיפולים בחווה מבוססים על הקשר בין המטופל, המטפל והסוס. יצירת הקשר עם הסוס וביסוסו כוללים עבודה במרחב המחייה של הסוסים, אינטראקציה עם הסוסים מהקרקע, צפייה בהם, האכלה, טיפוח, משחקים משותפים, טיולים עם הסוסים, אימון הסוסים ועוד. מגוון האפשרויות לפעילות משותפת עם הסוסים מאפשר לנו לתת מענה מותאם למטופלים בעלי צרכים ויכולות שונים, בראש ובראשונה דיירי הכפר בעלי המוגבלויות המורכבות ביותר, וכן מטופלים עם לקויות תקשורתיות, ילדים בעלי קשיים רגשיים ועוד.

במפגשים עם הסוס והמדריך הטיפולי בגישה ייחודית זו, הילד לומד אמפתיה, ראיית הצרכים של האחר, שיתוף פעולה, שמירה על מרחב אישי, הבנת סיטואציות חברתיות, וביטוי רגשי. בנוסף, האינטראקציה עם הסוס מסייעת גם לשיפור יכולות קוגניטיביות הכוללות סדר וארגון, התמצאות במרחב, ביצוע משימות מורכבות, ושיפור יכולות מוטוריות וחיזוק פיזי.

העבודה במפגשים מכוונת מטרות טיפוליות.

לבירור ותיאום תור

Search

חפש

קמפיינים

עדי בוטיק