חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אנו מאמינים כי הטבע הוא אחד המטפלים הטובים ביותר. כאן, במרחבים הפתוחים, קרוב לאדמה, לצומח ולחי, מוצא כל אחד מהדיירים והמטופלים את נקודת החיבור האישית שלו ומתפתח בדרך… הכי טבעית בעולם.

בחווה הטיפולית הפועלת בכפר השיקומי “עדי נגב – נחלת ערן” יצרנו סביבה ייחודית, בה אנו מקיימים מגוון פעולות וטיפולים שיקומיים.

  • חוות סוסים טיפולית – בחווה הטיפולית מתקיימים שיעורים עבור דיירי הכפר בליווי פיזיותרפיסט בנוסף לחוגי העשרה עבור נוער מהקהילה. גישת העבודה בחווה היא ייחודית הן בפן הטיפולי והן בשיטת האימון של הסוסים. החווה מהווה עבור המטופלים קרקע פורייה להתנסויות רגשיות, תקשורתיות, מוטוריות ותחושתיות. זהו מרחב טיפולי פתוח המאפשר לכל מטופל לבוא לידי ביטוי ולמיצוי הפוטנציאל הגלום בו. אנו מאמינים כי עשייה מתוך מוטיבציה פנימית היא הדרך הנכונה להוביל שינוי עמוק ומהותי אצל המטופלים. דרך העבודה עם הסוסים בחווה מכוונת גם היא ליצירת מוטיבציה פנימית, והיא מבוססת על חיזוקים חיוביים ומשוחררת מכוחניות (Force free). אנו עובדים על פי עקרונות ה’קליקר טריינינג’- גישת אימון מודרנית ההולכת וצוברת תאוצה בעולם אילוף בעלי החיים. זוהי שיטת חינוך ואילוף יעילה והומאנית המתבססת על ידע ומחקרים במדעי ההתנהגות ואתולוגיה של בעלי החיים.
  • ספארי טיפולי – בספארי מגוון חיות: עיזים, יעלים, צבים, חיות ליטוף ועוד. הספארי מופעל על ידי מטפלים באמצעות בעלי חיים השמים דגש על הקשר שבין המטופל לבעל החיים. באמצעות פעולות של ליטוף, סירוק, האכלה וכו’ עובדים המטפלים על שיפור יכולות מוטוריות ורגשיות תוך שימת דגש על הצרכים והיכולות של המטופל.
  • חממה טיפולית – גינון טיפולי הפך לשיטת עבודה ייחודית ופופולארית אותה אנו מיישמים יחד עם דיירי הכפר. הדיירים עובדים בחממה הטיפולית, מגדלים צמחים ולומדים על התפתחותם. החממה מטופחת ומספקת לכל הכפר צמחים וירקות. מדובר בעשייה שיש בסופה תוצרים ולכן גם מהווה תחושת סיפוק וערך לכל דייר. פעילות החממה מתרחבת מידי שנה.