חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מערך חינוכי בעדי נגב – נחלת ערן

בכפר השיקומי “עדי נגב – נחלת ערן” קיים מערך חינוכי נרחב למען צעירים עם מוגבלות מגילאי 3 ועד גיל 21. במערך החינוכי בעדי נגב – נחלת ערן לומדים תלמידים ותלמידות מכל אזור הדרום אשר זוכים לשירותי חינוך ברמה הגבוהה ביותר הנעשית בשילוב של טכנולוגיות מתקדמות ושיטות לימוד מגוונות. כל אלו מתווספים לצוות רב מקצועי ואיכותי המורכב מאנשי חינוך, יועץ חינוכי, עובדת סוציאלית, מחנכות, מורות מקצועיות, סיעות, אנשי רפואה, פיזיותרפיסטים, קלינאיות תקשורת, מרפאות בעיסוק ובנות שירות, אשר עובדים בשיתוף פעולה על מנת לקדם מטרות חינוכיות ותפקודיות בקרב התלמידים.

בית ספר לחינוך מיוחד

יום שהות ארוך

משפחות רבות נהנות מהאפשרות של יום שהות ארוך בבית הספר, ישנה אפשרות להשאיר את התלמידים בבית הספר עד השעה 18:00 בערב. בסה”כ נמצאים היום בבית הספר ביום שהות ארוך כ52 תלמידים מגילאי גן ועד גילאי 21.

במשרד הרווחה דורשים תקן של מדריכה על שישה ילדים, אצלנו בעדי נגב – נחלת ערן ההורים מקבלים תקן של מדריכה על ארבעה תלמידים כולל בת שירות. ההורים משלמים על יום שהות ארוך תוספת כספית בהתאם לדרישות משרד הרווחה.

במסגרת יום שהות ארוך קיימת מערכת פנאי רחבה של חוגים: גינון טיפולי, סוסים, בעלי חיים, כלבנות טיפולית, מוזיקה, אומנות ותיאטרון בובות.

אשכול גנים

אשכול הגנים בכפר השיקומי “עדי נגב- נחלת ערן” הינו מתקדם וייחודי המשמש כאשכול הגנים הגדול ביותר בכל אזור הדרום. בקרוב יפתחו שמונה גנים, ביניהם שישה גנים עבור ילדים עם מגבלה שכלית התפתחותית, גן תקשורת וגן נוסף לעיכוב התפתחותי.

באשכול גנים ילמדו ילדים וילדות מכל אזור הדרום אשר יזכו לשירותי חינוך ברמה הגבוהה ביותר שתעשה בשילוב של טכנולוגיות מתקדמות ושיטות לימוד מגוונות. כל אלו מתווספים לצוות רב מקצועי ואיכותי המורכב מאנשי חינוך, אנשי רפואה וקלינאים מובילים.

כיתות חולים

כיתת שיקום יום במחלקת סיעודי מורכב
לכיתת שיקום יום במחלקת סיעודי מורכב בכפר השיקומי מגיעים תלמידים לתקופת לימודים של בין שלושה חודשים לשישה חודשים לפי צורך רפואי, תלוי מאושפזים באותה כיתה.

כיתות חולים במחלקת סיעודי מורכב
בסיעודי מורכב יש שלוש כיתות חולים, בכל כיתה יש בין חמישה לשישה תלמידים. כלל התלמידים מאושפזים במחלקה ומקבלים מענה חינוכי משעות הבוקר עד שעות הצהריים. זו מחלקה שקיימת בתוך הכפר, הכיתות מיועדות רק לילדים המאושפזים במחלקת סיעודי. התלמידים משתלבים בכיתות בית הספר בהתאם למצבם הרפואי.